У Франції розповіли, чому не вдалося запобігти вторгненню Росії в Україну

Франція та Німеччина намагалися запобігти війні в Україні, але цього зробити не вдалося, оскільки російський президент Володимир Путін до вторгнення до сусідньої країни не вірив у можливість сильної відповіді з боку Заходу. Про це заявив колишній французький президент Франсуа Олланд в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«Щоб запобігти війні, необхідно встановити баланс сил. Необхідно чітко розуміти, що у разі вторгнення настане дуже сильна реакція у відповідь. Путін у це не вірив», — сказав Олланд.

Захід не зрозумів намірів Путіна, який вважав, що розбіжності всередині Євросоюзу та «політична слабкість» Європи призведуть до м’якої реакції на війну, продовжив екс-президент.

На його думку, влада Німеччини вважала, що «утримає Путіна від військових дій», і це було зрозуміло. «Зазвичай постачальник поводиться коректно, інакше він втрачає клієнта», — сказав Олланд, маючи на увазі постачання енергоресурсів.

«Але Путін швидше втратить ринок збуту, ніж частину території. У Франції також виявили велику поблажливість до Путіна. Дехто стверджував, що Путін став агресивним, тому що Захід недостатньо розмовляв з ним, недостатньо інтегрував його в наші процеси прийняття рішень і надто сильно ігнорував визначне становище Росії. Такі звинувачення оманливі, вони спрямовані на те, щоб представити Путіна жертвою, а Росію — країною, яка опинилася в оточенні», — наголосив Олланд.

Екс-президент Франції заявив також, що Заходу слід заздалегідь зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а компаніям — залишити російський ринок.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии