Про це в коментарі виданню haqqın.az розповів литовський військовий експерт доктор Егідіюс Папечкіс, коментуючи саміт Північноатлантичного альянсу.
Зазначимо, що за день до саміту країни НАТО погодили план можливої військової відповіді на гіпотетичну атаку з боку Росії. Йдеться про перший подібний документ, узгоджений з моменту закінчення холодної війни між СРСР та Заходом.
«Помилка Путіна в тому, що він сподівався, прикриваючись ядерною зброєю, захопити Україну та диктувати свої умови Заходу, – каже експерт. – Але ніхто шантажу Кремля не піддався, і ніхто не чекатиме, коли Росія захопить Україну та розв’яже нову війну. Війна в Україні закінчиться тяжкою поразкою Москви. А ось якими для Кремля будуть політичні наслідки, ми скоро побачимо».
Папечкіс запропонував не звертати уваги на заяви деяких європейських військових щодо нестачі в країнах альянсу бойової техніки та снарядів.
«Армії країн НАТО чудово підготовлені та озброєні, – стверджує литовський експерт. – Генерали на те й генерали, що їм завжди не вистачає зброї, завжди потрібні танки, артилерія, амуніція… Це продиктовано прагненням підтримувати бойовий потенціал армії на максимальному рівні, що завжди потребує інтенсивного насичення зброєю. Армія країн НАТО оснащена озброєнням, якого немає ні Україна, ні Росія. А із вступом до альянсу Фінляндії та Швеції між НАТО та Росією практично не залишиться нейтральних країн».
Торкнувшись теми ймовірності ядерної війни, експерт зазначив, що військова доктрина НАТО не передбачає завдання ядерного удару першими.
«Про те, що станеться з РФ у разі застосування в Україні ядерної зброї або, як закликають російські пропагандисти, «удару по центрах ухвалення рішень», західні політики пояснили Путіну в гранично зрозумілій формі, – каже Папечкіс. – Для режиму в Кремлі найголовніше питання зараз у тому, як закінчити війну в Україні та утримати владу. У той же час, щоб пустити пилюку в очі своєї та світової громадськості, вони періодично «включають» Дмитра Медведєва, який погрожує «за дві секунди» покінчити із Заходом».
Папечкіс зазначив, що цілком можливо, на саміті не буде ухвалено рішення про запрошення Києва до НАТО.
«Досі вся допомога Україні йшла не від НАТО, як від колективної системи оборони, а від окремих країн – США, Великобританії та інших, – уточнив він. – Тому питання ухвалення України до НАТО вирішуватиметься на іншому майданчику. Двері НАТО для України ніхто не зачиняв, і це питання вирішуватиметься поетапно, на основі переговорів та досягнення консенсусу, як це й прийнято у демократичних державах».
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…