Росія знову хоче передати полонених Угорщині

Угорщина планує забрати чергову групу українських військовополонених через «посередництво» Російської православної церкви (РПЦ). Як і минулого разу, це відбувається без участі та погодження української сторони, повідомили джерела в українських спецслужбах.

За словами одного із співрозмовників, у середовищі «Руської православної церкви» активно обговорюється майбутній візит представників уряду Угорщини до РФ. За попередньою інформацією, він може відбутися орієнтовно 8-11 серпня.

«Мета візиту, зокрема, обговорення чергового раунду передачі українських військовополонених, які мають «угорське походження». Як і минулого разу, все відбувається без участі та погодження з Україною, без правових підстав, що є грубим порушенням Женевських конвенцій та міжнародного гуманітарного права» , – розповів співрозмовник.

«З російського боку «переговорником» виступатиме член синоду РПЦ митрополит волоколамський Антоній (Антон Юрійович Севрюк)», — уточнило джерело. З 7 червня 2022 року Антоній обіймає посаду голови відділу зовнішніх церковних зв’язків московського патріархату.

За словами співрозмовника, угорська сторона не має списку військовослужбовців, яких вони хотіли б забрати з російського полону. «Наразі пошуком та відбором закарпатців серед полонених та складанням списку займаються російські спецслужби. До приїзду угорської делегації планується сформувати групу з 10-15 українських військових», — додало джерело.

«Вимога угорців — угорська етнічна приналежність та знання угорської мови. Ця вимога беззастережна. Угорці не прийматимуть нікого, крім представників угорської національної меншини в Україні», — розповів співрозмовник у спецслужбах.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии