Україна має розбіжності із Заходом щодо створення міжнародного трибуналу для розслідування військових злочинів Росії

Україні не вдається домовитися з країнами «Великої сімки» (G7) щодо створення міжнародного трибуналу для розслідування військових злочинів Росії, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, також немає прогресу у пошуку механізму для передачі Україні заморожених активів РФ. «На жаль, ми знаходимося у свого роду глухому куті з обох питань, тому що у нас є розбіжності по першому і явно відсутня воля по другому», — сказав Кулеба, нагадавши, що країни G7 виступають за створення так званого «гібридного» трибуналу, який базуватиметься на українській судовій системі, але водночас дозволить задіяти міжнародних суддів, прокурорів, адвокатів та інший персонал.

Київ вважає, що такий формат не передбачає позбавлення імунітету та притягнення до відповідальності керівництва Росії, тому виступає за створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького.

«Спеціальний трибунал потрібен, щоб створити прецедент для покарання керівництва Росії» — зазначив Кулеба.

Щодо питання передачі $300 млрд заморожених російських активів на відновлення України, Кулеба заявив, що конкретних кроків щодо реалізації цієї пропозиції досі немає: «За півтора року я, як і раніше, чую з Європи та Америки: «Ми працюємо над цим», — сказав Кулеба.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии