Державне підприємство Конструкторське бюро «ЛУЧ» показало процес виробництва вітчизняних протитанкових ракет.
Про це інформує Експерт з посиланням на Мілітарний.
У сюжеті проекту «Донбас.Реалії» під назвою «Полювання на бронетехніку: «Джавеліни» та українські протитанкові ракети проти техніки Росії» під час відвідин державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» та спілкування з Генеральним конструктором підприємства Олегом Коростельовим, було продемонстровано процес виробництва українських керованих протитанкових ракет комплексів «Корсар» та «Стугна-П».
Український легкий ПТРК «Корсар» призначений для ураження нерухомих та рухомих броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом.
Комплекс дозволяє боротись з танками, бронетранспортерами, швидкісними десантними катерами, гелікоптерами, безпілотниками, а також уражати малорозмірні цілі типу довготривалих вогневих точок.
«Корсар» комплектується ракетами у транспортно-пускових контейнерах, він може використовуватись зі станка та без нього, коли стрільба ведеться з брустверу чи плеча.
КБ «ЛУЧ» вперше показало виробництво українських протитанкових ракет. Протитанкова ракета РК-3 ПТРК «Корсар». Зображення: «Донбас.Реалії»
Наведення ракети здійснюється по лазерному променю. Максимальна дальність стрільби ракетою, якою оснащується «Корсар», складає 2500 метрів.
ПТРК «Корсар» може використовувати ракети з уламково-фугасною бойовою частиною – РК-3ОФ та тандемно-кумулятивною бойовою частиною – РК-3К.
Процес складання керованої протитанкової ракети. Зображення: «Донбас.Реалії»
Процес складання керованої протитанкової ракети. Зображення: «Донбас.Реалії»
У квітні, КБ «ЛУЧ» показало роботу вітчизняного ПТРК «Корсар» в різних погодних та кліматичних умовах. В демонстраційному відео протитанковий ракетний комплекс стріляє у пустелі, в лісостепу, влітку та взимку, та в усіх умовах влучає в ціль.
Відео презентація:
ДП «Держ ККБ «ЛУЧ» постійно працює над поліпшенням ракетного комплексу «Корсар», у травні 2020 року його представили для українських військових з тепловізійним прицілом.
«Корсар» з тепловізійним прицілом опановували бойові розрахунки, які пройшли відповідну підготовку, від командування Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій та Морської піхоти.
Протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П» призначений для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту, за допомогою 130/152 -мм керованої ракети Р-2С.
КБ «ЛУЧ» вперше показало виробництво українських протитанкових ракет. Складові частини протитанкової ракети Р-2С ПТРК «Стугна-П». Зображення: «Донбас.Реалії»
Керована ракета Р-2С може бути оснащена різними типами бойових частин:
• тандемною кумулятивною
• уламково-фугасною
• термобаричною
Постріл з «Стугна-П» під час змагань. Фото: АрміяInform
Система управління протитанкового комплексу напівавтоматична, по лазерному променю. Також може здійснюватись дистанційно по телевізійному каналу.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…