В Україні скасували особисті походи до військкомату для зміни місця реєстрації

Верховна Рада ухвалила закон про автоматичну зміну місця реєстрації, завдяки якому скасовуються особисті походи до військкоматів.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на судово-юридичну газету України.

Ухвалено в цілому як закон законопроєкт “5463” про скасовування штампу в паспорті та додатку А4 з реєстрацією до ID-картки.

Перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб прокоментував подію в такий спосіб:

«Це результат неймовірно складної роботи великої команди протягом останніх 9 місяців. Організаційно-технічна робота, яку ми виконали протягом цього періоду, ще більш неймовірна»

Віцепрем’єр-міністр з питань цифрової трансформації особисто збирав відповідальних від МВС, Державної міграційної служби (ДМС), Мін’юсту та Міноборони по цьому питанню.

Як результат:

  • отримано дані з реєстрів усіх 1438 громад (дуже поганої якості);
  • проведено верифікацію цих даних з архівом паспортів-книжок та демографічним реєстром для їх збагачення – це дозволяє відображати актуальну прописку та автоматично її змінювати;
  • організовано процес наповнення реєстру військовозобов’язаних та автоматичного призначення military ID (замість двох походів людини у військкомати);
  • налагоджено взаємодію з реєстром прав Мін’юсту для автоматичного визначення власників майна.

Норми закону

Основні норми закону набирають чинності з 1 грудня 2021 року.

Серед них:

  • максимальне спрощення та декларативна реєстрація місця проживання онлайн;
  • скасування особистих походів у військкомати (всю інформацію вони отримуватимуть від ДМС);
  • скасування штампів у паспортах та паперової довідки-додатка до ID-картки;
  • ведення реєстрів територіальних громад в електронній формі та їх інтеграція з Демографічним реєстром (це взагалі вирішення надвеликої проблеми з якістю та повнотою даних та ключ до якісної послуги);
  • ліквідація впливу місця проживання на право власності;
  • ліквідація прив’язки звернення за соціальними та медичними послугами до місця проживання.

Як зазначають автори закону, цей проєкт дозволить створити базу даних про українців з коректною інформацією про місце їх проживання.

Це надалі спростить багато процедур – насамперед для держорганів, наприклад, верифікацію одержувачів соціальних виплат та, ймовірно, онлайн-голосування на виборах тощо.

Серед іншого, цим законопроєктом, як пояснюють його автори, «закріплюється право власника житла скасувати задеклароване або зареєстроване місце проживання третіх осіб у житлі, яке належить йому на підставах, зазначених у законі, без рішення суду».

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии