Новини

У Раді розповіли, як повернути українців з-за кордону

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку повідомив, що, на його думку, немає іншого способу повернути українців з-за кордону, аніж як дати їм безпеку (для цього потрібна Перемога) і роботу. Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповідає про залучення українських виробників будматеріалів до реконструкції, як економічної складової відбудови України, інформує Верховна Рада України.

«На конференції «Insourcing the Recovery» відмодерував кілька важливих тез:

За оцінкою Світового банку, потреба України у матеріалах та роботах з відновлення зруйнованої через війну інфраструктури становить $411 млрд. Це станом на кінець лютого 2023 року, тобто ця сума не враховує руйнування Каховської ГЕС, зараз вона значно більша.

Враховуючи це, дуже важливе питання, який з двох варіантів відбудови інфраструктури буде реалізовано в Україні.

Перший варіант передбачає, що нашу країну будуть відбудовувати іноземні компанії, привезуть своїх працівників, закуплять за кордоном будівельні матеріали. Що ми матимемо в результаті такої відбудови? В нас буде дуже красива країна, з новенькими будинками, але в них ніхто не житиме.

Немає сенсу повертатись людині, наприклад, у місто Чернігів, якщо там не працює жодне підприємство. Будинок ця людина отримає, але куди вона ходитиме на роботу, звідки отримуватиме зарплату – відповіді на ці запитання в неї не буде. Я не впевнений, що така відбудова нам потрібна.

Другий варіант відбудови передбачає, що її здійснюватимуть українські компанії, найматимуть для цього українських громадян, закуповуватимуть українські будівельні матеріали. В такому разі ми матимемо країну не тільки відбудовану, а й таку, куди повернуться люди. Переконаний, що немає іншого способу повернути українців з-за кордону, аніж як дати їм безпеку (для цього потрібна Перемога) і роботу.

У зв’язку з цим виникає ще одне питання: який варіант відбудови вигідний для наших іноземних партнерів? Адже вони значною мірою фінансуватимуть відбудову.

Перший варіант відбудови передбачає Україну як бездонну діжку для грошей, в яку вливаєш фінанси і кінця-краю тому немає. Чи потрібна нашим партнерам країна, яка ніколи не поверне ті гроші, які вже позичила і ще позичатиме? Чи потрібна їм країна, яка в момент повторної агресії росії буде настільки економічно слабкою, що не зможе зупинити ворога, і він дійде до Польщі? Впевнений, що така країна їм не потрібна.

Очевидно, що їм потрібна заможна Україна, яка не проситиме гроші, здатна сама їх заробити і повернути борги. А ще країна, яка буде нездоланним бар’єром між російським світом та Заходом. Саме з цієї логіки Україна та її іноземні партнери мають обрати модель відбудови зруйнованої війною інфраструктури”, – розповів Дмитро Кисилевський.

Ольга Степанова

Recent Posts

Де в Україні найрозумніші школярі. Топ-5 міст за результатами НМТ

Порталом Osvita.ua був оприлюднений рейтинг обласних центрів України за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року.…

2 години ago

Персональна тренерка Іванки Трамп назвала п’ять вправ для ідеальної фігури

Іванка Трамп, донька кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа, у свої 42 роки…

2 години ago

Звідки береться ком у горлі та, як із ним боротися

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, що таке ком у горлі, та у кого він виникає. За…

2 години ago

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

2 години ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

3 години ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

3 години ago