Вступна кампанія-2021: що робити абітурієнту після ЗНО

Вже з 1 липня, після отримання результатів Зовнішнього незалежного оцінювання, абітурієнти зможуть створити електронний кабінет і завантажити туди документи — сертифікат ЗНО та український атестат про повну загальну середню освіту.

Як повідомляє Експерт, «Апостроф» опублікував повний графік вступної кампанії.

  • 14 липня — подача документів до ВНЗ;
  • 23 липня — кінець прийому документів за сертифікатами ЗНО, для вступників на основі творчих конкурсів або співбесід — до 16 липня;
  • з 1 по 13 липня — проведення творчих конкурсів і вступних іспитів для бюджетників, і 14-23 липня для контрактників;
  • 17-19 липня — співбесіди;
  • до 28 липня — оприлюднення рекомендацій для зарахування на бюджет, з 10 серпня — на контракт;
  • 23 липня — подача документів на зарахування на бюджет, до 2 серпня — на контракт;
  • До 9 серпня — зарахування студентів на бюджет, до 11 серпня — на контракт.

Щодо прохідного балу на бюджет, він виставляється університетами самостійно після того, як будуть отримані всі заявки від абітурієнтів. Чим популярніша та чи інша спеціальність в кожному з вузів, тим вище буде прохідний бал.

Якими були прохідні бали у 2020 році, можна переглянути за посиланням. Навряд чи цифри будуть кардинально відрізнятися і в поточному році.

При цьому президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков радить не перейматися з приводу прохідного балу, адже в Україні є достатньо університетів різного рівня, тому при бажанні вступити можуть і ті абітурієнти, які набрали низькі бали.

«Людина, яка отримала не дуже високі бали, все одно, без особливих проблем, вступить в якийсь український навчальний заклад. Можливо, він не вступить до вузу, який йому більше подобається, тому що там досить високий рівень вимог. Але, як відомо, вибирати можна з декількох університетів, тому можливості є«, — сказав він.

Новости партнеров