Митрополит Епіфаній повідомив, скільки парафій перейшло до ПЦУ

Після Об’єднавчого Собору Православної церкви України в грудні 2018 року до ПЦУ перейшло близько 700 парафій. Процес сповільнився з приходом нової влади.

Про це предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав в інтерв’ю РБК-Україна, передає Експерт.

“За нашими підрахунками, близько семиста парафій приєдналися після Об’єднавчого собору ПЦУ”, – повідомив він.

При цьому він зазначив, що протягом останнього року переходів було значно менше, а процес сповільнився з другої половини 2019 року.

“Цей спад почався ще з приходом нової влади”, – додав він.

Епіфаній зазначив, що ПЦУ не потребує якогось відкритого сприяння з боку української влади, але має бути підтримка цього процесу в рамках, визначених законом.

За його словами, наприклад, це стосується поліції, “яка іноді не бажає брати безпосередньої участі, захищати законні права громади, не розбирається в цих процесах, іноді може навіть відверто захищати інтереси московських прихильників”.

“І тому є багато громад, які мають внутрішнє бажання перейти, вони практично вже визначилися, але не мають бажання протистояти тому натиску, який буде під час їх переходу”, – сказав Епіфаній.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року до Православної церкви України (ПЦУ) віднесли себе 18,6% громадян країни або 29,8% серед православних. До вірних УПЦ Московського патріархату віднесли себе 13,6% опитаних в цілому і 21,7% серед православних.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии