В Україні планують створити музей, який відтворюватиме історію розвитку, заборони та відродження української мови.
Про це повідомляє Експерт з посиланням на мовного омбудсмена Тараса Креміня.
«Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи та з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту», – зазначив Тарас Кремінь.
Наразі політик працює над концепцією проєкту разом з Академією педагогічних наук України. Також він вважає, що такі музеї можна створити на рівні закладів освіти.
У липні 2019 року в Україні набув чинності новий закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відтак статус української мови закріплений не тільки у Конституції України, а й у законі – українська мова є єдиною державною мовою. Нею повинні спілкуватися держслужбовці, а також у медичних та освітніх закладах, у судах.
З 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування в Україні перейшла на нові правила – тепер працівники закладів спілкуються з відвідувачами державною мовою, якщо їх не попросять про інше.
Кабінет Міністрів України схвалив зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію",…
У 2025 році українські жінки можуть виходити на пенсію у 60 років, якщо мають щонайменше 32 роки…
Пральна машина — справжній порятунок у домашньому господарстві. Вона звільняє час, спрощує догляд за речами та допомагає підтримувати чистоту.…
Ветерани бойових дій зможуть отримати 1500 гривень, які можна витратити на спорт. Наприклад, купити абонемент у спортзал чи піти…
В серці острова Крит (Греція) росте легендарне оливкове дерево Вувес. Впродовж тисячоліть це дерево спостерігало…
В Україні оновили правила отримання пенсій та страхових виплат для окремих категорій громадян. Які зміни…