Сімдесят шість відсотків українців вважають неприйнятним для країни відмову від заявки на вступ до НАТО “в обмін на мир”, згідно з останніми опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).Частка тих, хто наполягає на вступі до НАТО, а не на отриманні гарантій безпеки, зросла з 39% до 58% з травня 2022 року, повідомив КМІС 10 липня.
Результати опитування показують, що загалом 89% українців хочуть, щоб їхня країна стала членом НАТО, причому цей показник коливається від 79% на сході України до 93% у західних регіонах.
“Важливо ще раз підкреслити, що не бажання українців вступити до НАТО “спровокувало” Росію, а навпаки, російська агресія стала каталізатором суспільної підтримки євроатлантичної інтеграції, – зазначив Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС.
“Водночас, чим довше триває війна, тим більше українці наполягають на повноправному членстві в НАТО, а гарантії безпеки з боку інших держав виглядають менш переконливими”.
У своєму прес-релізі КМІС використав результати двох опитувань, проведених 10-21 травня та 26 травня – 5 червня. Інститут опитав 3538 повнолітніх українців, які проживають на підконтрольних Києву територіях.
За даними соціологів, напередодні Революції Гідності у 2014 році лише 15-20% українців підтримували ідею вступу до НАТО. У 2021 році ця цифра склала 48%.
Правоохоронці викрили групу шахраїв, які видавали себе за військових і збирали кошти нібито на потреби…
З 4 лютого 2025 року в Україні почнуть діяти оновлені правила для водіїв. Головний сервісний…
Збільшення військового збору із доходів фізичних осіб із 1,5% до 5% зменшило реальну дохідність за…
2025 року система загальнообов'язкового державного соціального страхування України зазнала значних змін, які торкнулися порядку розрахунку лікарняних виплат.…
Побутові споживачі електроенергії можуть бути оштрафовані на значні суми. Серед причин, зокрема, можуть бути певні…
При виборі вживаного автомобіля першочергова увага має приділятися його надійності. Одним із ключових показників цього…