У Верховній Раді хочуть штрафувати українців за російську музику

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону, яким передбачено покарання штрафами за прослуховування російської музики в громадських місцях.Законопроект “Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора” (реєстраційний номер 9547) запропоновано за авторства 16 народних депутатів, серед яких, зокрема, Віктор Балога, Володимир В’ятрович, Наталія Піпа.

Законопроектом передбачено штраф за публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів, інших творів російською мовою, що є заборонено законодавством. Цей штраф пропонується в розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5 100 до 8 500 гривень. А за повторне таке порушення протягом року від 1 тис. до однієї 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тисяч до 25 500 гривень.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на початку липня 2023 року у селі Погреби на Київщині стався конфлікт – відвідувачку закладу, яка зробила зауваження щодо використання російської музики в караоке, виштовхали з приміщення.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии