5 липня 2021 року в україномовному розділі Вікіпедії кількість статей перетнула позначку у 1 мільйон 100 тисяч. Україномовний розділ Вікіпедії існує понад 17 років, і завдяки волонтерам-дописувачам обсяг вільної енциклопедії щодня зростає.
Як передає Експерт, про це #Буквам повідомили у пресслужбі ГО “Вікімедіа Україна”.
За оцінками ГО “Вікімедіа Україна”, “ювілейною” стала стаття про Білгород-Дністровський краєзнавчий музей — культурну установу у місті Білгород-Дністровський Одеської області. Її автором є Микита Нікіфоров, котрий родом із цього міста, а зараз живе у Львові та працює програмістом.
“Регіон, де я народився, потерпає від наслідків русифікації. Про Білгород-Дністровський недостатньо інформації українською мовою, тож мене мотивує розвиток української Вікіпедії як спосіб подолати цю проблему. На мою думку, Вікіпедія грає важливу просвітницьку роль у сьогоднішньому суспільстві. Також мене мотивує розвиток вільних знань та відкритих даних”, — коментує Микита Нікіфоров, котрий є волонтером-дописувачем української Вікіпедії із 2012 року.
Усього існує понад 300 мовних розділів Вікіпедії, які містять понад 56 мільйонів енциклопедичних статей. Найбільше їх в англійській Вікіпедії — 6,3 мільйона.
Українська Вікіпедія займає 17 місце серед усіх мовних розділів за кількістю статей і є найбільшою онлайн-енциклопедією українською мовою. У березні 2020 року українська Вікіпедія перетнула позначку в один мільйон статей.
“Сьогоднішня віха символічна, бо вона показує те, наскільки великою і різноманітною базою знань є українська Вікіпедія сьогодні. При цьому якість уже наявних статей також грає важливу роль для спільноти дописувачів і дописувачок Вікіпедії. За показником “глибини” статей, який намагається приблизно оцінити якість мовного розділу, україномовна Вікіпедія займає 16 місце серед розділів із понад півмільйона статей”, — коментує Ольга Мілянович, прессекретарка ГО “Вікімедіа Україна”.
Вікіпедія є вільною енциклопедією: будь-хто може користуватися нею безплатно, а також будь-хто може долучитися до її творення. Базу знань безплатно створює спільнота волонтерів з різних точок світу. За останній місяць в українському розділі Вікіпедії були активні понад 2800 дописувачів та дописувачок.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…