Зеленський підписав закон про посилення продажу та використання піротехніки

Зеленський підписав закон про посилення продажу та використання піротехніки
2 травня президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів”. Про це вказано у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

У тексті документа зазначено, що він “набирає чинності через шість місяців із дня, наступного заднем його опублікування”, окрім одного з пунктів законопроєкту, який набуває чинності відразу.

Законопроєкт було зареєстровано у парламенті 6 червня 2022 року, у першому читанні його ухвалили 16 серпня, а у другому –  11 квітня 2023 року.

“Особливу актуальність встановлення контролю та обмеження використання піротехнічних виробів набуває у зв’язку зі здійсненням РФ актів збройної агресії, грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Звукові та світлові ефекти від використання піротехніки наносять шкоду психологічному здоров’ю населення у воєнний час через їхню подібність до звуків вибухів, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст”, – ідеться у пояснювальній записці до документа.

На думку авторів законопроєкту, контроль та обмеження використання піротехнічних виробів будуть актуальними і після закінчення війни, оскільки у більшості людей протягом тривалого часу зберігатиметься посттравматичний стресовий розлад, який виник унаслідок переживання обстрілів під час воєнних дій.

“Законопроєкт покликаний запровадити обмеження продажу, передачі та використання піротехнічних виробів задля забезпечення здоров’я та безпеки як людей, так і тварин”, – указано у записці.

Документ забороняє використання та продаж феєрверків, окрім класу F1, які мають дуже низький рівень небезпеки та незначний рівень шуму (не більше ніж 60 дБ). Їх можна буде використовувати під час святкових та неробочих днів, свят відповідно до рішення місцевої ради та на спортивних змаганнях. Закон встановлює вікове обмеження для придбання феєрверків – 16 років.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии