Цієї осені в Україні почали конфісковувати автомобілі. Під показове покарання вже потрапили декілька дорогих машин. Наприклад, у Харкові цього місяця конфіскували люксову Audi RS7, яка в салоні коштує близько 5 млн гривень.
Про це пише Експерт з посиланням на видання CarDiagram.
Не пощастило також власникам Mercedes та Toyota, яким теж довелося розлучитися зі своїми автомобілями.
Поки що автомобілі конфісковують у двох містах України. Але, судячи з гучних заяв влади, таке покарання діятиме на території всієї країни,
Хто конфісковує автомобілі
У операціях по конфіскації беруть участь два державних відомства:
Ці відомства безпосередньо займаються вилученням автомобілів. Проте логічно припустити, що у конфіскації також бере участь судова система. Адже без рішення суду не можна забрати у власника автомобіль.
За що забирають автомобілі
Конфісковують автомобілі за борги. У поле зору виконавчої служби потрапляють водії, які не сплачують штрафи за «значне» перевищення швидкості. Під значним перевищенням в Мін’юсті зараз розуміють їзду на швидкості від 150 кілометрів на годину.
Чому почали конфісковувати автомобілі
Причиною такої радикальної позиції Мін’юсту стали резонансні ДТП у Харкові, де, за даними Національної поліції, швидкість автомобілів порушників перевищувала позначку у 180 км на годину.
У кого вже конфіскували автомобіль
Саме тому вилучення авто боржників, які перевищують швидкість у містах, почалося саме з Харкова. Першим конфіскованим автомобілем став люксовий Mercedes, який належить громадянину Нігерії. Він заборгував Україні 80 тис. гривень.
«Цей горе-автомобіліст має ще й 80 тис. боргу за нетверезе водіння. Два епізоди. Ймовірно, напідпитку швидка їзда йому видавалася ще більш цікавою та безпечною. Порушником виявився громадянин Нігерії, віком 32 роки», – написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Гайченко, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби.
Другим конфіскованим автомобілем став заряджений Audi RS7. Його забрали також у Харкові. На питання, чому він їздив зі швидкістю понад 150 кілометрів, хлопець відповів, що у нього зламався спідометр.
І остання публічна конфіскація відбулася вже у Києві, де за борги у власника забрали Toyota Camry. За даними представників Мінюсту, у водія 25 несплачених штрафів та кермування містом на швидкості 147 км/год.
«Від сьогодні і в столиці! За підтримки колег з МВС, оголошуємо законний «бій» злісним порушникам швидкісного режиму в місті та нетверезим водіям. Почали з Олексія Олександровича – власника Toyota», – написав Гайченко.
Парфуми - це більше, ніж аксесуар. Вони розповідають історії, викликають емоції та створюють незабутнє враження.…
Які українці зобов'язані оновити свої дані до ТЦК, щоб не було проблем. Вимога стати на…
Може здатися дивним регулярно чистити прилад, який використовують для очищення одягу. Але чищення пральної машини…
Міжнародна логістична компанія з власним автопарком розшукує кандидатів на вакансію водія-міжнародника категорії СЕ. Готові узяти пенсіонера,…
Олексій Гончаренко, депутат Верховної Ради, повідомив у своєму Telegram каналі про можливу мобілізацію 50% працівників Державної служби…
Військово-морський флот Росії стикається з усе більшими викликами в Балтійському морі через зусилля НАТО та…