Цієї осені в Україні почали конфісковувати автомобілі. Під показове покарання вже потрапили декілька дорогих машин. Наприклад, у Харкові цього місяця конфіскували люксову Audi RS7, яка в салоні коштує близько 5 млн гривень.
Про це пише Експерт з посиланням на видання CarDiagram.
Не пощастило також власникам Mercedes та Toyota, яким теж довелося розлучитися зі своїми автомобілями.
Поки що автомобілі конфісковують у двох містах України. Але, судячи з гучних заяв влади, таке покарання діятиме на території всієї країни,
Хто конфісковує автомобілі
У операціях по конфіскації беруть участь два державних відомства:
Ці відомства безпосередньо займаються вилученням автомобілів. Проте логічно припустити, що у конфіскації також бере участь судова система. Адже без рішення суду не можна забрати у власника автомобіль.
За що забирають автомобілі
Конфісковують автомобілі за борги. У поле зору виконавчої служби потрапляють водії, які не сплачують штрафи за «значне» перевищення швидкості. Під значним перевищенням в Мін’юсті зараз розуміють їзду на швидкості від 150 кілометрів на годину.
Чому почали конфісковувати автомобілі
Причиною такої радикальної позиції Мін’юсту стали резонансні ДТП у Харкові, де, за даними Національної поліції, швидкість автомобілів порушників перевищувала позначку у 180 км на годину.
У кого вже конфіскували автомобіль
Саме тому вилучення авто боржників, які перевищують швидкість у містах, почалося саме з Харкова. Першим конфіскованим автомобілем став люксовий Mercedes, який належить громадянину Нігерії. Він заборгував Україні 80 тис. гривень.
«Цей горе-автомобіліст має ще й 80 тис. боргу за нетверезе водіння. Два епізоди. Ймовірно, напідпитку швидка їзда йому видавалася ще більш цікавою та безпечною. Порушником виявився громадянин Нігерії, віком 32 роки», – написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Гайченко, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби.
Другим конфіскованим автомобілем став заряджений Audi RS7. Його забрали також у Харкові. На питання, чому він їздив зі швидкістю понад 150 кілометрів, хлопець відповів, що у нього зламався спідометр.
І остання публічна конфіскація відбулася вже у Києві, де за борги у власника забрали Toyota Camry. За даними представників Мінюсту, у водія 25 несплачених штрафів та кермування містом на швидкості 147 км/год.
«Від сьогодні і в столиці! За підтримки колег з МВС, оголошуємо законний «бій» злісним порушникам швидкісного режиму в місті та нетверезим водіям. Почали з Олексія Олександровича – власника Toyota», – написав Гайченко.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…