Під час дії воєнного стану у громадян можуть конфіскувати авто на потреби ЗСУ. Але вилучатимуть не всі машини.Про те, що треба знати про конфіскацію авто на потреби ЗСУ, розповідаємо у матеріалі нижче.
Як відбувається конфіскація авто
Держава може примусово вилучити авто у громадян. Це право затверджене у постанові Кабміну України №1921.
Конфіскувати авто приватної особи на потреби війська можна лише з умовою, що власнику відшкодують його вартість. Перед вилученням рухомого майна спершу роблять ринкову оцінку його вартості, оригінал висновку про яку надається власнику. Розмір оцінки може бути оскаржено в суді.
Зазначимо, що рішення про вилучення повинні ухвалюватися найвищим командуванням ЗСУ чи певних підрозділів, але не начальниками патруля, тероборонцями, старшими вартовими тощо.
Без такого погодження авто можуть конфіскувати тільки в зоні бойових дій.
Також наголосимо, що поки примусового вилучення автівок у звичайних громадян – нема. Конфіскація переважно стосується автопарків підприємств. Втім забрати авто у власника можуть у випадку, коли водій спричинив аварію через алкогольне сп’яніння або подібні обставини. При цьому конфіскувати авто можуть тільки те, яке перебуває у власності порушника.
Конфіскації авто для армії відбувається через Тимчасову комісію. Власник може обрати, яку машину віддати, а яку залишити собі.
Конфіскація містить ці етапи:
авто проходить техогляд та декларується готовність бути переданим арміївстановлюється остаточна вартість транспортного засобупроводиться незалежна оцінка вартості автоПісля цих етапів, власник може протягом 30 днів після демобілізації вимагати повернення свого авто. Для цього подаються відповідні заяви.
Які авто не підлягають конфіскації
Є кілька категорій громадян та організацій, автомобілі яких не підлягають конфіскації:
дипломатичні та консульські установи інших країнзакордонні компаніїдержавні банкиіноземці без громадянства Українистратегічні підприємства
У Луцьку виникла критична ситуація з пасажирськими перевезеннями. Міська влада розірвала договори з перевізником ТОВ…
Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 25-27 листопада 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та…
Наразі криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, зокрема, відсутня нормативна база для її класифікації та…
Рейс авіакомпанії "Азимут", який виконував маршрут із Сочі до Анталії, завершився драматичним інцидентом. Після приземлення…
Питання отримання коштів на особисту банківську картку залишається актуальним для багатьох громадян, особливо у випадках…
Зазвичай японські автомобілі асоціюються з надійністю. Наприклад, Toyota RAV4 2024 року - третій за продажами автомобіль у…