Водіїв почали штрафувати на 17 000 грн: назвали причину

Укртрансбезпека трактує відсутність деяких відомостей в ТТН як недійсність документу і накладає штрафи у розмірі 17 тисяч гривень.В Україні за відсутність ТТН (товарно-транспортної накладної) під час вантажного перевезення на автомобільного перевізника може бути накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, повідомляє Дорожній адвокат.
Укртрансбезпека трактує відсутність деяких відомостей в ТТН як недійсність документу і накладає штрафи у розмірі 17 тисяч гривень. У відомстві вказують на відсутність адреси учасників перевезення, ширини чи довжини транспортного засобу, вартості вантажу, номеру посвідчення водія тощо.
Згідно зі ст. 48 Закону «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати та пред`являти працівникам Укртрансбезпеки ТТН на вантажне перевезення.
В даній нормі закону передбачено, які обов’язкові реквізити мають бути вказані вантажовідправником при оформленні ТТН, зокрема це:
– дата і місце складання накладної;
– вантажовідправник (повне найменування юридичної особи чи підприємця та податковий номер);
– автомобільний перевізник (повне найменування юридичної особи чи підприємця та податковий номер);
– прізвище, ім`я, по батькові водія транспортного засобу та номер його посвідчення;
– вантажоодержувач (повне найменування юридичної особи чи підприємця та податковий номер);
– транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа), його параметри – довжина, ширина, висота, загальна вага, у тому числі з вантажем, та маси брутто;
– пункти завантаження і розвантаження.
При цьому ст. 60 Закону «Про автомобільний транспорт» передбачає відповідальність перевізника за перевезення вантажу лише за відсутність, на момент проведення перевірки ТТН.
ТТН оформляє вантажовідправник, а не автомобільний перевізник. А тому автомобільний перевізник не може нести відповідальність за недоліки змісту ТТН, яку він не оформляв, зазначають експерти.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии