Водіїв хочуть звільнити від сплати штрафу за невикористання пасажирами пасків безпеки

У Верховній Раді з’явилася нова законодавча ініціатива, яка представила у законопроекті, що має на меті змінити штрафи, які накладаються на водіїв за перевезення пасажирів без пасків безпеки.Законопроект, зареєстрований під номером 9210-1, має на меті внести зміни до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Наразі, відповідно до частини 5 статті 121, якщо пасажир не пристебнутий ременем безпеки, водій притягується до відповідальності і йому загрожує штраф у розмірі 510 гривень. У разі повторного порушення протягом року штраф збільшується до 1700 гривень. Однак, якщо запропонований законопроект буде прийнятий, відповідальність за непристебнуті ремені безпеки нестимуть самі пасажири, що звільнить водіїв від таких штрафів.

Наразі законопроект перебуває на розгляді профільного парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, після чого його розглянуть депутати Верховної Ради. Крім того, ця законодавча пропозиція запроваджує інші інноваційні заходи, зокрема, посилення покарання за керування транспортним засобом без сертифіката відповідності.

Важливо зазначити, що в Україні за керування транспортним засобом без дійсного водійського посвідчення передбачені значні штрафні санкції. Порушники можуть бути оштрафовані на суму до 40 800 гривень, а також можуть бути позбавлені водійських прав на строк від 5 до 7 років.

Керування транспортним засобом без відповідної категорії може призвести до серйозних наслідків, насамперед, до великих штрафів та потенційної втрати права керування транспортним засобом.

Важливо нагадати, що раніше у Верховну Раду внесли на розгляд законопроект, спрямований на обмеження ввезення неякісних вживаних автомобілів з Європейського Союзу (ЄС). Цей закон також пропонує значні штрафи за експлуатацію транспортних засобів, які не відповідають українським технічним стандартам.

Законопроект № 9210-1 передбачає внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та суміжних законів з метою підвищення безпеки дорожнього руху.

Автори законопроекту підкреслюють, що мають намір боротися з практикою ввезення вживаних автомобілів з ЄС з неякісними деталями або двигунами, що може негативно вплинути на екологічні показники та загальну безпеку транспортних засобів.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии