Озера та каньйони України, яких не торкнулася цивілізація (ФОТО)

В Україні дуже багато місць, про які мало хто знає.

Якщо є бажання поїхати у віддаленні куточки країни, то бажано вибирати ці місця. Бо вони дуже красиві. Про це пише Експерт з посиланням на «Всвіті».

Буцький каньйон по праву називають одним з найкрасивіших місць Центральної України. Його кам’яні береги, вік яких оцінюють у 2 млрд. років, нависають над стрімкою річкою Гірський Тікич. Це місце вже давно обмилували альпіністи. Звивистий і довгий Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, в народі іменують його водоспадом Вир. Тут можна побачити мальовничі руїни, що залишилися від старого водяного млина, який побудували у 19 столітті. Милуватися околицями каньйону можна біля самої води, влаштувавши пікнік або залишившись тут з наметом на нічліг. Він знаходиться біля села Буки, Маньківський район, Черкаська область.

Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою. Дно переважно піщане. З висоти пташиного польоту здається, що ця водойма дійсного білого кольору. Біле озеро має цілющі властивості, його ще називають «озером молодості». Все це через високий вміст гліцерину, вода тут навіть на дотик м’яка. Де знаходиться: село Рудка, Володимирецький район, Рівненська область.

Озера та каньйони України, яких не торкнулася цивілізація. ФОТО, ВІДЕО

Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння». Місцевість так назвали, бо тут багато граніту червоного кольору. Примітно те, що цей граніт можна зустріти по всій Дніпропетровській області – в архітектурних елементах або монументальних будовах. Сам по собі Шолоховський водоспад невеликий, довжина – близько 14 м з перепадами від декількох сантиметрів до декількох метрів. Водоспад починається від притоки річки Базавлук. Цей каскадний водоспад виник у мезозойську еру. Уявляєте, він був свідком зародження людської цивілізації. Місце знаходження: село Токівське, Апостолівський р-н, Дніпропетровська область.

Озера та каньйони України, яких не торкнулася цивілізація. ФОТО, ВІДЕО

Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка Арбузинка. За підрахунками, гранітно-базальтові скелі Арбузинського каньйону сформувалися близько 4 млрд. років тому. Завдяки вулканічному походженню у цьому районі не буває зими, адже вулкан, який дав життя цьому регіону, досі не охолов. Обидва каньйони – Актовський і Арбузинський входять до складу природного парку «Бузький гард». Місце: біля сіл Актове і Трикрати, Вознесенський район, Миколаївська область.

Озера та каньйони України, яких не торкнулася цивілізація. ФОТО, ВІДЕО

Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад в Україні. Кажуть, виник він штучним шляхом. Легенда свідчить, що під час одного з турецьких набігів, що стався більше 4 століть тому, загарбники змінили русло річки Джурин. Вороже військо сподівалося, що жителів міста замучить спрага, і ті знімуть оборону фортеці. До речі, недалеко від водоспаду стоять прекрасні руїни Червоноградського замку. Міста з цією назвою вже давно не існує, але ви можете поглянути на його руїни. Знаходження: село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область.

Озера та каньйони України, яких не торкнулася цивілізація. ФОТО, ВІДЕО

Новости партнеров