Фоторепортаж

В Бонні розквітла сакура: неймовірні фото з Мережі (ФОТО)

Завдяки соцмережам вишневий цвіт у німецькому Бонні став відомим на весь світ. Та через пандемію COVID-19 цього року милуватися біло-рожевою казкою багатьом доводиться лише на фото чи відео.

Про це пише Експерт з посиланням на dw.com.

В історичному районі Бонна Альтштадт (Старе місто) ростуть близько 300 дерев японської вишні — сакури. Більшість із них посадили наприкінці 1980-х років. Спершу міська адміністрація хотіла засадити вулицю глодом, але не змогла знайти достатньо дерев. Тож японські вишневі дерева стали радше запасним варіантом.

Щороку сезон цвітіння сакури починається з того, що раптом на деревах з’являються маленькі бруньки. Тоді вже можна здогадуватися, коли дерева зацвітуть у всій красі. Коли на них уже з’явилися перші справжні квітки, це означає, що за кілька днів увесь район перетвориться на рожеве море.

Одні вишневі дерева починають квітнути раніше за інші, адже тут посаджені різні сорти. Крім того, деяким деревам у старому місті Бонна щастить більше, ніж іншим, адже вони не затінені будинками. Тож поки подекуди бруньки ще не розпукли, інші дерева вже квітнуть щосили. Щонайпізніше на початку квітня вишневий цвіт уже пишно квітує в усьому районі.

Але навіть якщо цвіт укрив усі дерева, ніколи не знаєш, як довго він протримається. Холодні весняні ночі можуть швидко перетворити рожеву красу на зів’ялі пелюстки, а дощ і мороз — взагалі швидко покласти край цьому природному видовищу. Та навіть за сприятливої погоди казка триває не довше двох тижнів.

Через коронавірус міська влада Бонна просить не приїжджати в історичну частину міста під час сезону цвітіння сакур. Милуватися рожевим морем квітів дозволяється лише щонайбільше групам з двох осіб, та ще й за умови дотримання багатьох обмежень. Вулицями патрулюють працівники служби порядку, які негайно карають порушників штрафами. А ще, в історичній частині міста діє обов’язковий масковий режим.

Зазвичай цвітіння сакури в Бонні перетворюється на фестиваль з проведенням блошиного ринку і музичних заходів. Любителям пропонують навіть коктейль зі справжніми пелюстками квітучої вишні. Але вже 2020 року через пандемію все це заборонили й скасували, а цьогоріч — те саме. Цього року тішить хоча б те, що сезон цвітіння сакур приніс також кілька Великодніх писанок.

Середній вік боннських декоративних вишень — 40 років. У 2019 році міськрада замінила 30 сакур, які стали всихати й порохнявіти через вік. Це також має гарантувати майбутнє цієї туристичної принади. Адже в роки, що передували пандемії коронавірусу, в Бонн з кожним роком приїжджало щоразу більше відвідувачів, щоб подивитися на це диво. Іноді в цей час навіть усі готелі були повністю заброньовані.

Японською мовою “сакура” — заквітчана вишня. Милування цими квітучими вишнями називається японською “ханамі”. В Японії цвіт рослин символізує вічні зміни та швидкоплинність всього сущого. Нині таке порівняння як ніколи доречне: адже настане час, коли й пандемія залишиться в нашій свідомості тільки як неприємний спогад з минулого.


Ольга Степанова

Recent Posts

Кабмін України хоче змінити 22 географічні назви у Криму

Кабінет міністрів України пропонує змінити 22 географічні назви в Криму, які містять символіку російської імперської…

7 хв. ago

Що може розказати про характер людини час її народження

Дата народження впливає на характер людини, адже саме за цією інформацією астрологи складають гороскопи. Щоб…

19 хв. ago

Хто не встигне – може бути мобілізований: кому потрібно подати документи до ТЦК у лютому

Деяким військовозобов'язаним доведеться оновлювати свою відстрочку від мобілізації у лютому. В іншому випадку їх можуть…

28 хв. ago

Як виглядають наймодніші чоботи на весну 2025 року: стилістка показала ідеї модних образів

Чоботи в жокейському стилі - це елегантне і зручне взуття, яке стає справжнім модним акцентом…

36 хв. ago

Путін піде на це лише в крайньому разі: що чекає на Україну

Вторгнення в Україну стало справою життя для російського правителя Володимира Путіна. Він хоче вичавити максимум…

43 хв. ago

Мобілізація в Україні 2025 — скільки годин мають право утримувати у ТЦК

В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…

52 хв. ago