Така ситуація, на переконання експертів Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації, стане можливою, якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації кокцидіостатиків.
Про це повідомляє Експерт з посиланням на agroreview.com.
Справа в тому, що наразі можливість їх застосування у тваринництві не врегульована в межах законодавства через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження.
З проханням вирішити цю важливу для птахівничої галузі проблему Асоціація звернулася у листі до Прем’єр-міністра України. Владнати це питання може ухвалення проєкту Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Показників безпечності харчових продуктів «Максимальні межі (рівні) залишків діючих речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження», опублікованого 17 лютого на офіційному веб-сайті МОЗ. Вперше з аналогічним питанням представники Асоціації звертались до Кабміну ще у березні.
Кокцидіостатики – лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає більше 80%. Вони переважно використовуються в промисловому птахівництві, де здоров’я птиці є критичним, оскільки падіж відбувається дуже масово і різко. Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується.
Подальші затримки у прийнятті згаданого проєкту Наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів Асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів’я птиці в Україні, що, в свою чергу, негативно відобразиться на виробництві та експорті продукції птахівництва.
“Сьогодні птахівничі підприємства вимушені шукати заміну технології, проте, зазначу, що цей процес займає близько шести місяців, протягом якого є значні ризики втрати всього поголів’я. До того ж, повністю замінити кокцидіостатики в промисловому птахівництві неможливо. Принаймні, в Україні і ЄС таких прикладів немає”, – зазначає Дмитро Кирилюк, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації.
Отже, Асоціація закликає Прем’єр-міністра посприяти якнайшвидшому затвердженню необхідних змін, що дозволять розблокувати можливість застосування кокцидіостатиків та не допустити падіння розвитку птахівництва в Україні.
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…
Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…
В Україні триває війна і питання посилення мобілізації виникає повсякчас. По нестачу бійців говорять військові,…
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…