Економіка

Виробництво та експорт продукції птахівництва може скоротитися

Така ситуація, на переконання експертів Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації, стане можливою, якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації кокцидіостатиків.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на agroreview.com.

Справа в тому, що наразі можливість їх застосування у тваринництві не врегульована в межах законодавства через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження.

З проханням вирішити цю важливу для птахівничої галузі проблему Асоціація звернулася у листі до Прем’єр-міністра України. Владнати це питання може ухвалення проєкту Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Показників безпечності харчових продуктів «Максимальні межі (рівні) залишків діючих речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження», опублікованого 17 лютого на офіційному веб-сайті МОЗ. Вперше з аналогічним питанням представники Асоціації звертались до Кабміну ще у березні.

Кокцидіостатики – лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає більше 80%. Вони переважно використовуються в промисловому птахівництві, де здоров’я птиці є критичним, оскільки падіж відбувається дуже масово і різко. Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується.

Подальші затримки у прийнятті згаданого проєкту Наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів Асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів’я птиці в Україні, що, в свою чергу, негативно відобразиться на виробництві та експорті продукції птахівництва.

“Сьогодні птахівничі підприємства вимушені шукати заміну технології, проте, зазначу, що цей процес займає близько шести місяців, протягом якого є значні ризики втрати всього поголів’я. До того ж, повністю замінити кокцидіостатики в промисловому птахівництві неможливо. Принаймні, в Україні і ЄС таких прикладів немає”, – зазначає Дмитро Кирилюк, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

Отже, Асоціація закликає Прем’єр-міністра посприяти якнайшвидшому затвердженню необхідних змін, що дозволять розблокувати можливість застосування кокцидіостатиків та не допустити падіння розвитку птахівництва в Україні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Винен страх: прем’єр-міністр Естонії пояснила, чому союзники надають Україні мало зброї

Партнери України надають Збройним силам недостатньо зброї через страх, який майстерно використовує російський диктатор Володимир Путін. При…

6 хв. ago

Закон про мобілізацію вже б’є по економіці: далекобійники перекрили трасу Київ-Одеса

Дальнобійники заблокували трасу Київ-Одеса на знак протесту проти нових правил перетину кордону. З 18 травня інспектори Державної…

14 хв. ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Наступного тижня мешканцям Київської області доведеться тимчасово забути про газове опалення та кухонні плити. Причиною є необхідність…

18 хв. ago

Зловісна сторона трансплантації: чужі органи несуть у собі частину душі їхніх колишніх господарів

Кіношні історії, пов'язані з трансплантацією органів, особливо серця, коли герой стає іншою людиною після пересадки - не…

23 хв. ago

Нові правила для “обмежено придатних”: хто направляє на повторну ВЛК

Через набуття чинності закону про посилення мобілізації в Україні змінилися правила проходження ВЛК. Нюанси пояснила директорка департаменту охорони…

28 хв. ago

Кіт учений: університет Вермонта присвоїв пухнастому другу почесний ступінь “доктора літератури”

Університет Вермонта присвоїв почесний ступінь "доктора з літератури" коту Максу, якого так люблять студенти, напередодні випускного…

46 хв. ago