Економіка

Виробництво та експорт продукції птахівництва може скоротитися

Така ситуація, на переконання експертів Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації, стане можливою, якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації кокцидіостатиків.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на agroreview.com.

Справа в тому, що наразі можливість їх застосування у тваринництві не врегульована в межах законодавства через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження.

З проханням вирішити цю важливу для птахівничої галузі проблему Асоціація звернулася у листі до Прем’єр-міністра України. Владнати це питання може ухвалення проєкту Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Показників безпечності харчових продуктів «Максимальні межі (рівні) залишків діючих речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження», опублікованого 17 лютого на офіційному веб-сайті МОЗ. Вперше з аналогічним питанням представники Асоціації звертались до Кабміну ще у березні.

Кокцидіостатики – лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає більше 80%. Вони переважно використовуються в промисловому птахівництві, де здоров’я птиці є критичним, оскільки падіж відбувається дуже масово і різко. Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується.

Подальші затримки у прийнятті згаданого проєкту Наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів Асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів’я птиці в Україні, що, в свою чергу, негативно відобразиться на виробництві та експорті продукції птахівництва.

“Сьогодні птахівничі підприємства вимушені шукати заміну технології, проте, зазначу, що цей процес займає близько шести місяців, протягом якого є значні ризики втрати всього поголів’я. До того ж, повністю замінити кокцидіостатики в промисловому птахівництві неможливо. Принаймні, в Україні і ЄС таких прикладів немає”, – зазначає Дмитро Кирилюк, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

Отже, Асоціація закликає Прем’єр-міністра посприяти якнайшвидшому затвердженню необхідних змін, що дозволять розблокувати можливість застосування кокцидіостатиків та не допустити падіння розвитку птахівництва в Україні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Це не просто трюк: Орбан відреагував на заяву Путіна про удар балістикою по Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…

12 хв. ago

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

21 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

29 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

36 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

45 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

54 хв. ago