У Єврораді повідомили про заходи боротьби із стрімким подорожчанням енергоресурсів

Єврорада озвучила кроки у зв’язку зі стрімким подорожчанням енергоресурсів.

Лідери ЄС озвучили список кроків, до яких пропонують вдатися у зв’язку зі значним зростанням цін на енергоресурси, яке відчули у всіх країнах. Як повідомляє “Європейська правда“, про це йдеться у заяві Євроради за підсумками саміту лідерів 21 жовтня, інформує Експерт.

Вони відзначають, що вже запропонований Єврокомісією пакет заходів у відповідь на зростання цін містить пропозиції, що мають виявитись корисними і в найближчій, і довгостроковій перспективі. Єврорада закликає Єврокомісію дослідити функціонування ринків газу, електроенергії і “торгівлі викидами” із залученням регулятора ESMA, після чого можна буде оцінити, чи потрібні додаткові регуляторні дії у зв’язку з поведінкою деяких учасників ринків.

Країн-членів та Єврокомісію просять негайно скористатися вже запропонованим пакетом заходів для швидкого полегшення становища найбільш вразливих споживачів і підтримки європейських компаній. Єврорада закликає Єврокомісію і Раду ЄС швидко розглянути середньо- і довгострокові заходи, що сприятимуть наявності енергоресурсів за доступною ціною для домогосподарств і компаній, підвищенню стійкості енергосистеми ЄС та внутрішнього енергоринку, забезпечать безпеку постачань та підтримають перехід до “кліматичної нейтральності”, для чого можливо залучати кошти Європейського інвестиційного банку. “Європейська рада стежитиме за ситуацією і повернеться до цього питання у грудні”, – зазначають у заяві.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии