Абонентська плата за “комуналку” стала реальністю

У Києві та в цілій низці міст комунальні підприємства почали нараховувати своїм клієнтам абонентську плату за вивіз сміття, гарячу та холодну воду, опалення. Це стало можливим завдяки ухваленню закону «Про житлово-комунальні послуги» (його затвердили ще 2019-го).

Як зауважив на своїй сторінці у Facebook експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко, абонентська плата прив’язана до прожиткового мінімуму і регулярно підвищуватиметься і сплачуватиметься незалежно від сезону. Про це пише Експерт з посиланням на businessua.

Зараз абонплата на комуналку (без урахування доставки газу) може коштувати сім’ї 111,7 грн без банківської комісії. «Якщо брати в сумі, то це додатково українці заплатять щомісяця на 2,01 млрд грн більше за комунальні послуги», — підрахував експерт.

Як рахують розмір абонплати. Граничний розмір абонентської плати Кабмін запровадив ще кілька років тому. Суми у платіжках рахуються за спеціальною формулою: 2 * ПМ * 2,58 * 0,15 * К, де

ПМ — прожитковий мінімум;
2,58 — середня кількість осіб у сім’ї;
0,15 — середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;
К — коефіцієнт (для опалення та води — 0,019, для сміття — 0,009).

Враховуючи, що прожитковий мінімум в Україні підвищується кілька разів на рік, водночас зростатиме й розмір абонентської плати. Зібрані гроші підприємство має інвестувати на обслуговування та ремонт мереж, модернізацію тощо. Щоправда, в експертному середовищі є сумніви: чи вистачить цих коштів і чи будуть додатково спрямовувати на ремонти.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии