Українцям утричі підняли тарифи на електроенергію: коли їх переглянуть і що буде з цінами

Тарифи на електроенергію можуть переглянути у квітні наступного року. Поки що ціни знижувати не планують і українці платитимуть утричі більше, ніж раніше.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на Обозреватель.

Покладання спеціальних зобов’язань (ПСО), яке зараз регулює ціни, діятиме до квітня 2022 року, потім його можуть переглянути та змінити тарифи. Наразі ж українці змушені платити не 1,44, а 4,5-4,85 грн за кожен кВт*год.

За словами директора ТОВ «Волиньелектрозбут» Дмитра Іванова, прогнозувати реальну вартість електроенергії у 2022 році в ситуації, коли весь світ входить в енергетичну кризу – складно. До того ж, частина українських регіонів уже перейшла до «червоної» зони.

«Чинний формат ПСО теоретично виглядає непогано – НАЕК «Енергоатом» (маючи значно нижчу собівартість енергії, ніж інша генерація) за рахунок високої маржі від продажу на вільному ринку повинен компенсувати різницю між тарифом населення і реальною вартістю енергії. Практично – це те ж саме перехресне субсидування, яке було раніше, тільки «упаковка змінилася і писанини додалося«, — каже експерт.

Чинний механізм ПСО неминуче призведе до утворення касових розривів у постачальників універсальної послуги та в «Енергоатомі», вважає експерт. Це, зі свого боку, спричинить нездатність всіх учасників ПСО виконувати ці спеціальні обов’язки.

«Це — песимістичний сценарій чинного формату ПСО, і він потребує негайних коректив і вдосконалення. Дефіцит генерації та рівень запасів вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ лише посилює негатив ситуації», — пояснив Іванов.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии