Верховна Рада підтримала законопроєкт про достроковий вихід на пенсію матерям тяжкохворих дітей

Матерям тяжкохворих дітей пропонується дозволити виходити на пенсію у 50 років, за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.

Верховна Рада недавно підтримала в першому читанні законопроєкт №4668, який містить чергові зміни в порядку пенсійного забезпечення. Про це інформує Експерт з посиланням на Апостроф.

Одна з інновацій документа стосується права на достроковий вихід на пенсію батьків, діти яких тяжко хворіють, але їм не встановлена інвалідність (законопроєкт визначає, що тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність, це дитина, хвора на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги).

Матерям таких тяжкохворих дітей пропонується дозволити виходити на пенсію у 50 років, за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу. За вибором матері або у разі її відсутності, право на достроковий вихід на пенсію може бути надане батькові дитини. Правда, у нього з’явиться право на пенсію лише після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років.

За розрахунками Міністерства соціальної політики, надання права на достроковий вихід на пенсію батькам тяжкохворих дітей без встановленої інвалідності обійдеться бюджету не надто дорого – близько 30 тисяч гривень на рік. Адже таких людей відносно небагато. Проте приєднання їх до батьків дітей, які мають документально оформлену інвалідність, є безумовно актом соціальної справедливості.

Під час ухвалення даного законопроєкту у першому читанні, депутати проявили неабияку одностайність. Він отримав 317 голосів. Тож практично немає сумнівів, що він незабаром буде прийнятий в цілому і набуде чинності вже з 1 січня наступного року, як це і заплановано його авторами.

Також, згідно із законопроєктом, достроково можна вийти на пенсію при таких умовах:

  • Людину звільнили з ініціативи роботодавця через зміни в організації виробництва, зокрема через ліквідацію, реорганізацію, банкрутство, перепрофілювання підприємства, скорочення штату працівників, а також через невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я.
  • Якщо їй залишилося до пенсії менше 1,5 року.
  • Людина має необхідний для призначення пенсії страховий стаж не менше 28 років (у 2022 році – потрібно буде не менше 29).
  • Зареєстрований в службі зайнятості, де йому не знайшли підходящу роботу.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
1 Комментарий
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
trackback

[…] У першому читанні депутати підтримали законопроєкт №4668, Про це повідомляє сайт «Brovary News» з посиланням на Експерт. […]