ЗМІ: Корупційна схема в Чорноморському порті – слідство триває

Посадовцям висунуто підозри у корупційному зловживанні під час виділення земель, що є частиною акваторії порту «Чорноморськ».

Сумма збитків державі становить десятки мільйонів гривень. Про це повідомила інформаційна агенція Думська із посиланням на джерело у правоохоронних органах України, пише видання Рупор.

За даними авторів матеріалу, кримінальне провадження відкрито щодо колишнього міського голови Чорноморська Валерія Хмельнюка та колишнього першого заступника Голови агентства водних ресурсів України Михайла Хорєва. Окрім того, пишуть журналісти видання, підозри у справі отримали заступник начальника районного відділу Держгеокадастру у Дніпропетровській області Білому та колишній начальник відділу Держводагентства Бабчуку.

Очевидно, йдеться про розслідування активістів ГО «СтопКор» із викриття схеми, в якій «громадянин Грузії Шота Хаджішвілі — власник компанії «Рисоіл», яку підозрювали у постачанні зерна до окупованого Криму, у змові із топ-чиновником Кабміну Райвісом Вецкагансом, здійснив рейдерське захоплення стратегічної державної власності».

І ця ситуація триває просто зараз, під час збройної агресії рф проти українського народу. «На території Чорноморського порту Рісойл розпочала будівництво двостороннього пірса, представлене забудовником як масштабний інвестиційний проєкт. Та насправді ситуація – протилежна, і відношення до неї мають злісні корупціонери, такі, яким, за даними Стопкору є латвієць Райвіс Вецкаганс, який уже ставав фігурантом гучних корупційних скандалів у Латвії, де був звинувачений у спричиненні збитків пароплавству, у якому працював, на суму 18 млн євро. «Зв’язок із місцевою владою латвійцю вдалося налагодити дуже вдало. Адже попри те, що будівництво відбувається у прибережній смузі та до документів на нього мав бути публічний доступ, лише на основі меморандуму з приватною компанією «Рісойл» уся проєктна документація виявилася… конфіденційною» ,- стверджують активісти.

Саме така корупційна схема з конфіденційною угодою щодо конкурсу концесії ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» готується сьогодні в Одеській області. За повідомленням ЗМІ, заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков особисто надає письмові команди керівнику ДП «ІЗМ МТП» щодо підписання угоди про конфіденційність із ТОВ «Контейнер Логістикс» (ЄДРПОУ: 44022222) , що напряму пов’язане із власниками «Рисоіл» Шотою Хаджішвілі та Олександром Міновим.

729 486 64707d2b7d68c Економічні новини - головні новини України та світу

Отже, за вже викритою корупційною схемою, панове Ходжашвілі та Мінов готуються здобути стратегічне підприємство під час повномасшатбного вторгнення рф. Та ще й у партнерстві із банком ОТП, який внесено НАЗК до переліку міжнародних спонсорів війни, пише Рупор.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии