Українці більше не зможуть витрачати зароблене у тіні: за що потрібно буде звітувати

В Україні у 2022-му мають презентувати законопроєкт про непрямі методи податкового контролю, який дозволить податківцям перевіряти великі покупки. Якщо українець заробив гроші в тіні, а потім вирішив придбати, наприклад, машину, то податківці матимуть право запитати: чи платилися із зароблених коштів податки. Якщо ні – доведеться доплатити 19,5% податку.

Про це голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв’ю Обозреватель, передає Експерт.

Політик пояснив: зараз законопроєкт про непрямі методи контролю розробляє Мінфін (його подадуть під авторством Кабміну), але документ передадуть до податкового комітету. Тоді у нардепів буде можливість розробити свої правки.

“Є велика покупка від якоїсь суми. Наприклад, від 1 млн грн. Після такої покупки податкова отримує право запитати платника податків про джерела походження коштів. Якщо він не може підтвердити джерело походження коштів і податкова не бачить по своїх базах відповідні білі доходи такого платника, які дозволяють зробити таку покупку, донараховують податок”, – каже Гетманцев.

Зазначимо, що податкова з 1995 року веде облік усіх білих доходів українців. Тому переконати чиновників у тому, що ви накопичили, наприклад, на машину, відкладаючи десятиліттями, не вдасться.

Заробленими в тіні грошима буде дуже складно користуватися. Проте до вересня 2022 року є можливість легалізувати їх. Для цього варто скористатися податковою амністією. У ньому зобов’язані брати участь банки. Гроші можна покласти на спеціальний рахунок, сплатити податок у розмірі 5%. Після цього гроші можна буде перевести на звичайний рахунок і зняти в касі.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии