Український ринок захоплює дешева свинина з Європи

У жовтні Україна встановила антирекорд з місячних обсягів імпорту дешевої свинини. Ввезено було понад 6 тис. т. Це майже на чверть перевищує попередній імпортний максимум, зафіксований у серпні 2021-го – 4,9 тис. т. Найбільше свинини до України постачають країни Європи – з них було ввезено понад 85% продукту.

Про це пише Експерт з посиланням на Обозреватель.

За інформацією Асоціації свинарів України (АСУ), зниженню ціни на європейську свинину посприяли слабка закупівельна активність на внутрішніх ринках, а також низька активність торгівлі з Китаєм. Це призвело до того, що ще у серпні середньозважена митна вартість кілограма імпортованої свинини складала близько 2 доларів, а у жовтні вона вже опустилася до 1,74 долара/кг.

“Митна вартість більшості категорій свинини протягом вересня-жовтня знизилася на 3-9 центів за кілограм. Переважна частина імпорту коштувала вітчизняним імпортерам 1,5-1,77 долара/кг. Суттєвіше знизилися ціни і на дорожчі позиції”, – повідомляють у АСУ.

Основними країнами-постачальниками свинини до України є Данія, Польща та Нідерланди – які забезпечили 85% імпорту. Окрім них нарощує обсяги ввезення Бельгія – 10% надходжень до України свинини в жовтні забезпечила саме вона.

Українські фермери “згортають” виробництво свинини

Свинарі України “згортають” виробництво. Результатом цього може стати зникнення вітчизняної свинини з прилавків – і тоді країні доведеться завозити це м’ясо з-за кордону в 100%-му обсязі.

Однією з ознак кризи, що насувається, є різке скорочення приросту промислового поголів’я свиней. Якщо на початку року цей показник перевищував 12%, то до кінця вересня він скоротився більш ніж утричі – до 3,8%.

Справа в тому, що забивають свиней більше, ніж вирощують. Якщо рівень забою, як вже зазначалось, зріс на 13,3%, то приріст вирощування склав лише 9,8%. Іншими словами, зазору на майбутнє практично немає.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии