Економіка

У Мінсоцполітики розповіли про основні ризики введення накопичувальної пенсії

Лазебна назвала ризики введення обов’язкової накопичувальної пенсії.

Глава Мінсоцполітики Марина Лазебна назвала основні ризики запровадження в Україні обов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Вона також розповіла, як їх знизити. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю Лазебній “Українським новинам“, інформує Експерт.

Міністр зазначила, що в Україні довгий час був відсутній інституційний регулятор, який би мав ресурси і кадри для регулювання сфери пенсійних накопичень.

“Тому, незважаючи на потужне законодавство, окремі недобросовісні гравці його не дотримувалися, не виконували правила і регулятор ніяк це не відстежував і не реагував”, – сказала вона.

За її словами, для деяких учасників ринку були зроблені винятки і певні фонди мали право не дотримуватися пред’являються до них вимоги. “Саме з накопиченнями людей в таких фондах виникали проблеми: це, наприклад, фонд НБУ за часів Януковича і фонди банку “Аркада”, – уточнила Лазебна.

“Тому нам потрібен сильний і професійний регулятор. Якщо хоча б одного з цих двох компонентів не буде – це ризики. Для того щоб система працювала надійно, держава повинна забезпечити контроль над тим, щоб всі передбачені законодавством механізми захисту працювали на практиці”, – підкреслила міністр.

Лазебна додала, що в цьому напрямку вже ведеться робота. Зокрема, є законодавчі ініціативи щодо посилення можливостей Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і перші обнадійливі кроки нового складу НКЦПФР щодо посилення контролю на ринку навіть у рамках поточних повноважень.

Другим завданням вона назвала розширення надійних інвестиційних інструментів, за якими пенсійні накопичення дійсно будуть спрямовані в економіку, в зростання внутрішнього валового продукту, створення нових робочих місць з урахуванням ключових економічних реформ і пріоритетних напрямків розвитку економіки.

“До того ж зростання обсягу внутрішніх довгострокових інвестиційних ресурсів, якими є пенсійні накопичення, стимулюватиме пропозицію таких інструментів. Тому це взаємопов’язаний поступовий процес”, – уточнила Лазебна.

За її словами, в цьому напрямку потрібна спільна робота економічного блоку уряду і фінансових регуляторів. Крім того, тут важливим кроком є меморандум, підписаний нещодавно Кабінетом Міністрів з міжнародними партнерами з розвитку інфраструктури фондового ринку.

Третім завданням, за словами Лазебної, є вироблення додаткового захисту інвестованих пенсійних активів від неповернення при ліквідації емітентів цінних паперів і банків, а також у разі визнання їх неплатоспроможними.

“Це істотно поліпшило б захист пенсійних накопичень”, – підкреслила вона, додавши, що в цьому напрямку важлива спільна робота Мін’юсту з фінансовими регуляторами.

“Якщо буде прийнятий закон про обов’язкову накопичувальну пенсійну систему, нам потрібно не менше 1,5 років, щоб все підготувати до старту накопичувальної пенсійної системи, тому що ніхто нам не пробачить помилки”, – резюмувала міністр.

Ольга Степанова

Recent Posts

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

12 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

19 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

28 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

37 хв. ago

Путін привітав росіян з запуском нової ракети по Дніпру: Будемо продовжувати

Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…

45 хв. ago