Економіка

Світові ціни на харчові продукти побили 10-річний рекорд, – ООН

Індекс світових цін на продовольчі товари у жовтні досягнув 10-річного максимуму з липня 2011 року.

Про це йдеться у дослідженні Сільськогосподарської та продовольчої організації (СПО) ООН, передає Експерт з посиланням на Букви.

Індекс продовольчих цін СПО, що відстежує щомісячні зміни світових цін на “продовольчий кошик”, у жовтні становив 133,2 пункту. Це на 3,2% більше, ніж у вересні. Він зростає третій місяць поспіль.

Світові ціни на пшеницю зросли на 5% (у порівнянні з вереснем) на тлі глобального збільшення вирощування цієї культури. При цьому, в основних експортерів, таких як Канада, Росія та США, скорочуються запаси.

На більшість решти продуктів ціни також збільшувалися щомісяця:

  • на рослинну олію – зросли на 9,6% та досягнули  рекордного рівня;
  • на молочні продукти – зросли на 2,6%;

Причини зростання

Зростання цін на рослину олію обумовлено твердішими котируваннями на пальмову, соєву та соняшникову олії.

На пальмову олію ціни зростають третій місяць поспіль через пандемію коронавірусу, а також зменшення її виробництва в Малайзії.

Зростання цін на молочні продукти пов’язане зі збільшенням попиту на вершкове масло, знежирене та сухе молоко. Це відбувається на тлі того, що основні світові споживачі забезпечували більші запаси, ніж раніше. А ось ціни на сири залишилися на тому ж рівні.

Ціни на м’ясо свиней і великої рогатої худоби впали на тлі скорочення попиту з боку Китаю, а також через зниження закупівельної вартості у Бразилії. Але на м’ясо птахів та яловичину ціни виросли через значний попит.

А ось на цукор ціни знизилися. Це відбулося завдяки скасуванню деяких карантинних обмежень в Індії та Таїланді, а також ослабленню бразильського реала (Бразилія є одним з ключових експортерів цукру – ред.) стосовно долара США.

Загалом на 2021 рік планується рекордне зростання виробництва зернових через високий попит, вищу рентабельність та збільшення виробництва у західноафриканських країнах.

Але високий попит та ціни на зернові також впливають на запаси, які дещо скорочуються. До кінця 2022 року вони становитимуть 0,8% всіх світових запасів до 819 млн тонн.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

8 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

17 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

25 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

33 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

42 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

50 хв. ago