Сотні тисяч українців залишаться без субсидій

В Україні через нові правила, які набули чинності з 1 травня, без субсидії можуть залишитися близько пів мільйона людей.

Глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко спрогнозував, що кількість тих, кому держава може відмовити в отриманні субсидії, може становити 500 тис. осіб. Про це інформує Експерт з посиланням на businessua.

Водночас адвокат Іван Ліберман припустив, що Україну «може накрити хвиля судових позовів» з боку тих, кому влада відмовлять у наданні субсидій. Особливо це стосується такої категорії громадян, як пенсіонери і малозабезпечені, підкреслив він.

За його словами, їм держава зобов’язана надавати безкоштовну правову допомогу.

За прогнозами експертки у сфері енергетики та житлово-комунального господарства Марії Яковлєвої, через відмови в наданні субсидій кількість позовів багаторазово зросте.

Як змінили правила:

Тепер субсидію будуть відбирати за наявність банківського депозиту на суму понад 56 тис. грн (понад 25 прожиткових мінімумів).

Також туди належать громадяни, які купували валюту, товари або послуги на 50 тис. грн. «Ми виявили, що за минулий рік 830 одержувачів субсидій купили валюти на 139,9 млн грн», – зазначає заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Позбавити субсидії можуть за поїздки за кордон. Деталей щодо цього пункту поки немає, а він насторожує чи не найбільше, зазначає ексміністр соціальної політики України Андрій Рева. «У нас же є державна програма – лікування за кордоном дітей. Зокрема трансплантація. І що, якщо сім’я поїхала, вона не потребує субсидії?» – говорить Рева.

Новини партнерів