Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, котре дає змогу відслідковувати коливання світових цін на основні продовольчі товари, становить 125,7 пункту за підсумками 2021 року. Це на 28,1% більше проти показника 2020 року.
Про це повідомили у Продовольчій та сільськогосподарській організації Об’єднаних Націй (ФАО), передає Експерт.
За підсумками 2021 року ціна на зернові досягла максимального рівня з 2012 року та на 27,2% перевищила показник 2020 року. Зокрема ціни на кукурудзу зросли на 44,1%, на пшеницю – на 31,3%. При цьому вартість рису зменшилася на 4%.
Водночас зазначається, що у грудні 2021 року ціни на основні харчові продукти зменшились.
У грудні на тлі млявого міжнародного попиту зменшилась ціна на олію. Проте за 2021 рік середня вартість продукту збільшилася на 65,8%, проти 2020 року.
Також наприкінці 2021 року подешевшав цукор. Вартість м’яса у грудні практично не змінилась, водночас за підсумками року ціна була вищою на 12,7% у порівнянні з 2020 роком.
Вартість вершкового масла та молока у грудні підвищилася на скорочення обсягів виробництва. Загалом за підсумками 2021 року середнє значення індексу цін на молочну продукцію виявилося на 16,9% вище за рівень 2020 року.
“У звичайних умовах високі ціни призводять до збільшення обсягів виробництва, проте зростання цін на ресурси, глобальна пандемія, і все більш непередбачувані погодні умови практично не залишають сподівання на стабілізацію ситуації на ринку у 2022 році”, – зауважив старший економіст ФАО Абдулреза Аббассян.
Довідка. Індекс продовольчих цін ФАО (FFPI) є показником щомісячної зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів. Він складається із середнього значення п’яти індексів цін товарних груп, зважених за середніми частками експорту кожної з груп за 2014-2016 роки.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…