Економіка

Верховна Рада хоче змінити закон про працю: хто потрапить під удар

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт закону, який прибирає ряд формальностей при визначенні умов праці. Цим законом буде обмежено права працівників, а роботодавці отримають практично безмежну владу. 

Як пише Експерт, про це повідомив “Апострофу” ексдепутат і член комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради Андрій Павловський.

Як Рада хоче змінити закон про працю.

За його словами, влада хоче протягнути звуження прав працівників, замаскувавши це під дерегуляцію трудових відносин. Так, пропонується підмінити гарантії, які визначаються законом, договірними відносинами між роботодавцем і працівником.

“Зрозуміло, що робітник не може протистояти роботодавцеві. Саме тому в усіх європейських країнах закони про працю прописують таким чином, щоб створити незначну перевагу саме для працівників, як слабшої сторони. Натомість цей закон спрямований на те, щоб задовольнити забаганки роботодавців“, – підмітив Павловський.

Що стосується положення Кодексу законів про працю України, уряд пропонує сильно скоротити категорії працівників, щодо яких не застосовується випробувальний термін. Таким чином, будуть звужуватися права людей, які потребують суспільної підтримки.

“Зі списку вилучено молодих спеціалістів, самотніх матерів, які виховують дітей до 14 років або дитину з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, звільнених в запас військовослужбовців“, – заявив колишній депутат.

Різко негативно з приводу нового законопроєкту виступив Глобальний союз профспілок IndustriALL, який представляє інтереси працівників в 140 країнах світу, зайнятих в гірничодобувній, енергетичній та переробних галузях.

Так, членкиня виконавчого комітету IndustriALL і міжнародна секретарка Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України Леся Семеняка зазначила, що проєкт закону нівелює баланс прав та інтересів між роботодавцем і профспілкою.

“Крім того, ряд положень законопроектів в поточній редакції може привести до порушення прав людини і ліквідації ряду основних трудових прав“, – додала вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

7 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

15 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

35 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

43 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

50 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

59 хв. ago