Стало відомо, коли Європа може відкрити свої кордони українцям

МЗС сподівається, що ЄС відкриє кордони для українців через два тижні

У МЗС України сподіваються, що Європейський Союз через два тижні рекомендує відкрити кордони для громадян України, включивши її до списку країн, які безпечні для подорожей. Як повідомляє Експерт, про це заявив прессекретар МЗС Олег Ніколенко в коментарі Європейській правді.

Як відомо з даних ЗМІ, ЄС в останньому оновленні списку безпечних для подорожей країн додасть до нього 11 або 12 нових, у тому числі Молдову, Вірменію і Азербайджан. Україну, чиї показники з захворюваності дуже близькі до показників цих країн, поки не називають.

Ніколенко пояснив причину. За його словами, в цьому «немає політики», просто для оцінки епідситуації щодо COVID використовували старі дані, коли показники в Україні були вищими.

Він уточнив, що навіть якщо Україна потрапить до списку безпечних країн, це не означає автоматичного відкриття кордонів ЄС, оскільки рекомендація Єврокомісії не є юридично зобов’язуючими.

«Держави-члени Євросоюзу індивідуально схвалюють остаточні рішення про послаблення або посилення обмежень на подорожі. Відповідно, МЗС України працює з європейськими країнами на двосторонньому рівні для спрощення умов поїздок українців, зокрема визнання свідоцтв про вакцинацію і цифрових COVID-сертифікатів», – пояснив Ніколенко.

Перегляд списку проводиться кожні два тижні. У рекомендації враховують показник захворюваності на 100 000 населення за попередні 14 днів, кількість тестів і відсоток позитивних тестів серед усіх зроблених, а також поширеність у країні мутацій COVID.

Нагадаємо, у червні Україна перейшла до «зеленої» зону за мірками ЄС.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии