Зараз багато українців в Німеччині продовжують користуватися автомобілями на українській реєстрації після вимушеного переїзду в цю країну. Водночас інші купують авто вже на місцевій реєстрації.Журналісти з’ясували, у скільки приблизно може обійтися купівля, реєстрація та обслуговування авто в Німеччині.
Купівля авто в Німеччині. У скільки обійдеться
Часто ті, хто живе в Німеччині, відзначає якість транспортної системи в країні. Автобуси, поїзди та інший транспорт приходить вчасно, і доїхати можна в різні точки міста та країни. Але авто – теж хороший і зручний варіант пересування.
Якщо ви хочете купити новий автомобіль, треба запастися коштами. Авто “З салону” в Німеччині коштує близько 30-40 тисяч євро залежно від моделі та бренду, року випуску. Може коштувати й набагато дорожче. Середній вживаний автомобіль обійдеться у 16-18 000 євро, якщо його придбати в автосалоні, або 9-13 000 євро у приватного продавця, пишуть на сайті Welcome-hub-germany.com.
Втім, є в Німеччині й великий вибір бюджетних вживаних авто, і можна зайти справді непогані варіанти за низькими цінами – за 5 тисяч євро і дешевше, розповідає Олена Кабакова, яка зараз живе поблизу Мюнхена.
“В Німеччині заведено продавати автомобіль, якщо йому років 5-6. Тут діють певні екологічні стандарти, яких німці суворо дотримуються. Часто діє така логіка: краще продати машину раніше, ніж ремонтувати, коли почне ламатися. Деталі та сам ремонт авто тут коштує доволі дорого. Зазвичай німці акуратно користуються своїми авто, не “вбивають” їх і не зношують до останнього. І пробіг ніхто не “скручує: скільки машина проїхала, стільки й є”, – каже співрозмовниця.
За її словами, на перегляд авто на вторинному ринку в Німеччині краще їздити з кимось, хто розбирається в технічних моментах і зможе перевірити, як машина працює. Загалом, на її думку, якщо ви хочете купити просте і зручне авто, то можна знайти й за 3-5 тисяч євро.
Реєстрація, податок і страховка авто
Після покупки вам потрібно буде зареєструвати транспортний засіб, купити номерні знаки та купити наклейку викидів (згідно з екологічним стандартом). Це коштує недорого: близько 100 євро.
В середньому страховка на авто в Німеччині коштує близько 330 євро на рік. Хоча страховка буває різна, і її вартість може досягати 1000 євро на рік залежно від типу автомобіля.
Сума транспортного податку, яку потрібно сплатити в Німеччині, залежить від потужності двигуна вашого автомобіля та рівня викидів в навколишнє середовище. За більшість транспортних засобів сплачують близько 110 євро на рік.
У Німеччині ваш автомобіль повинен проходити техогляд кожні два роки. Так званий HU (Hauptuntersuchung) – ця перевірка зазвичай коштує від 100 до 150 євро.
“Купують для себе”. Попит на ввезення авто в Україну знизився
Часто українці, які живуть в Німеччині, купують машини, щоб їздити на них саме в ЄС. А на ввезення авто в Україну з Німеччини попит з минулого року знизився. Фахівець із підбору авто у Німеччині Сергій Біляченко каже, що минулого року був справжній ажіотаж по ввозу машин в Україну, поки діяло нульове розмитнення.
Це підвищило попит авто щонайменше разів у десять, але потім попит впав, коли “нульове” розмитнення скасували.
За його оцінками, раніше перекупи заробляли по 500-700 доларів із машини, а в період без податків вигода зросла до 1500-2000. За умови, що ввозили недорогі авто, які в Україні коштують 4-7 тисяч доларів. Але коли розмитнення знову зробили платним, попит упав так само різко, як і виріс навесні 2022-го року.
За його словами, багато українців у Німеччині продовжують їздити номерами з українською реєстрацією, поки це дозволено.
Скільки коштує бензин у 2023 році
Ціни на бензин в Німеччині часто змінюються. За останні 12 місяців ціни на дизельне пальне коливалися від 1,58 євро за літр до 2,32 євро за літр, а ціни на бензин – від 1,65 до 2,20 євро за літр.
Де шукати автомобілі в Німеччині: сайти
autoscout24.de;mobile.de;gebrauchtwagen.de;quoka.de;pkw.de;webmobil24.de;webauto.de;motoso.de.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…