У Єврозоні інфляція б’є рекорди

Інфляція в єврозоні досягла рекордних 8,1% через зростання вартості енергоносіїв.У травні інфляція в єврозоні досягла рекордних 8,1% через зростання цін на енергоносії та продовольство, частково викликане війною в Україні, інформує Експерт з посиланням на Associated Press.

У Євростаті повідомляється, що річна інфляція перевищила попереднє рекордне значення у 7,4%, яке було зафіксовано у березні та квітні. Зростання цін впливає на фінанси домогосподарств і змушує уряди країн ЄС діяти якнайшвидше, щоб запобігти подальшому підвищенню вартості життя.

«Інфляційний тиск, пов’язаний із зростанням цін на енергоресурси, ймовірно, залишиться вищим довше, ніж очікувалося», — сказав головний європейський економіст Capital Economics Ендрю Кеннінгем. За даними Євростату, ціни на продукти харчування, алкоголь та тютюн у травні виросли на 7,5%. Ціни на техніку, автомобілі, комп’ютери та книги зросли на 4,2%, а на послуги — на 3,5%.

Зростання інфляції призводить до необхідності підвищення Центробанком процентних ставок, хоча це ризикує зашкодити відновленню економіки. Європейський Союз на початку цього місяця вже знизив прогноз економічного зростання через війну в Україні та продовження перебоїв із постачанням енергоносіїв. Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард минулого тижня написала в блозі, що очікує «вийти з негативних процентних ставок до кінця третього кварталу».

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии