У Тайвані музеї готуються захищати експонати у разі нападу Китаю

Минулого тижня музейники провели свої перші в історії «навчання з реагування воєнного часу», в межах яких навчалися евакуювати цінні артефакти.Тайванський національний палац-музей, де зберігається одна з найкращих у світі колекцій китайських реліквій, стурбована тиском, що посилився, з боку Пекіна. Тут мають намір використати досвід українських музеїв у разі вторгнення Китайської Народної Республіки. Про це пише CNN, повідомляє Експерт;

Як розповідають журналісти, минулого тижня музейники провели свої перші в історії «навчання з реагування воєнного часу», в межах яких навчалися евакуювати цінні артефакти.

«Найважливіша мета цих навчань — розповісти нашим співробітникам, хто що має робити, якщо вибухне війна, як їм слід реагувати», — пояснив директор музею Ву Мі-ча.

За його словами, заклад культури працює спільно зі службою безпеки та правоохоронними органами, які й допомогли розробити план дій.

Силовики підключилися після того, як директор музею повідомив владі, що не може вигадати ідеального місця для зберігання історичних реліквій у разі військового вторгнення.

У музеї замислились про порятунок своєї колекції після початку повномасштабної війни в Україні. Тоді директор пообіцяв розробити стратегію евакуації музейних цінностей. Зокрема, у разі евакуації тут мають намір зосередитися на порятунку близько 90 тис. найцінніших реліквій зі своєї колекції, яка налічує близько 700 тис. експонатів.

Музей не розкриває, де зберігатимуться евакуйовані предмети і як їх туди доставлять.

Три інші установи на Тайвані — Національний тайванський музей, Національний музей історії Тайваню та Національний тайванський музей образотворчих мистецтв — також розробляють стратегії евакуації своїх колекцій.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии