Федоров розповів про забезпечення ЗСУ ударними дронами

Михайло Федоров сказав в інтерв’ю, що в Україні проводяться дослідження та розробки безпілотників, які мають збивати ударні дрони.Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров Україна в інтерв’ю Associated Press повідомив, що Україна закупила близько 1400 безпілотників, в основному для розвідки, і планує розробити бойові моделі, здатні атакувати ударні безпілотникі, інформує Експерт.

Михайло Федоров назвав війну в Україні першою великою війною в епоху інтернету і додав, що дрони та супутникові інтернет-системи, такі як Starlink Ілона Маска, є трансформацією конфлікту.

Він розповів, що Україна закупила дрони типу Fly Eye, невеликий безпілотний літальний апарат, який використовується для розвідки, спостереження за полем бою та розвідки.

“Наступний етап, враховуючи, що ми більш-менш забезпечені розвідувальними дронами, — це ударні безпілотники. Йдеться як про дрони-камікадзе, так і про безпілотники, які підіймаються на 3-10 км й завдають удару по цілях”, — сказав міністр.

За словами Федорова, в Україні проводяться власні дослідження та розробки безпілотників, які мають збивати ударні дрони. «Вже зараз можу сказати, що в лютому-березні ситуація з безпілотниками кардинально зміниться», — сказав міністр. “Ми говоримо про дрони, безпілотники, які розробляються в Україні. У будь-якому разі це буде наступним етапом розвитку технологій”, — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив важливість мобільного зв’язку як для цивільних, так і для військових та зазначив, що найскладнішими місцями для підтримки зв’язку були Донецька, Запорізька, Одеська та Київська області. За словами Федорова, іноді в Києві працює менше половини веж мобільного зв’язку, тому що російські авіаудари зруйнували або пошкодили інфраструктуру, яка їх живить. Єдиною альтернативою поки що є супутникові системи на зразок Starlink, на які українці можуть більше покладатися, якщо відключення електроенергії почнуть тривати довше. «Ми повинні розуміти, що в цьому випадку базовою інтернет-інфраструктурою будуть Starlinks і вишки, підключені до генераторів», — сказав Михайло Федоров.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии