Новини

Повірка лічильників: про що необхідно пам’ятати споживачам

Нові правила повірки лічильників: для кого вона необов’язкова.Раніше повірка лічильника була обов’язковою. Проте, на початку воєнного стану цю процедуру скасували і лише зараз вирішили частково повернути, інформує Новини.LIVE.

Влітку уряд поновив обов’язкову повірку лічильників. З червня поточного року, громадяни, у яких настав термін виконання цієї процедури, мають здійснити її протягом трьох місяців після закінчення прийдешнього опалювального сезону. Завдяки повірці лічильників, ви значно менше сплачуватимете за комуналку. Згідно з постановою, якщо процедура не відбувається вчасно, обсяг спожитої сировини вираховується за нормами споживання.

Переважно ця процедура займає до 5 днів. Пристрій обов’язково знімають та завіряють спеціалісти. Наголосимо, що демонтаж та подальший монтаж мають відбуватися виключно, у присутності споживача. Спеціаліст складає відповідний акт про виконання процедур.

Після монтажу потрібно обов’язково запломбувати лічильник. Ця процедура завіряється за допомогою документів, один екземпляр акту зберігається у вас, інший у регулятора

Кому не потрібно проходити повірку:

громадянам, що проживають на тимчасово окупованій території. Повірка може не відбуватися до кінця воєнного стану і через 3 місяці після нього;особам, які проживають на території активних бойових дій. Процедуру можна відкласти до закінчення воєнного стану і протягом 6 місяців після нього.Зазначимо, що газові та електролічильники обслуговуються за рахунок постачальника. А з водомірами — складніше. Зараз тарифи на воду не містять включену у вартість ціну такого роду процедур. Тому повірку водоміра оплачує споживач.

Виключення бувають коли, коли співвласники багатоквартирного будинку не підписують індивідуальні договори, а вносять кошти за абонентське обслуговування. Тоді ці гроші покривають повірку.

Ольга Степанова

Recent Posts

Олексія Навального могли поступово труїти малими дозами в колонії – ЗМІ

Російського опозиціонера та критика Путіна Олексія Навального могли поступово труїти малими дозами в колонії. Саме…

4 години ago

ЗСУ здатні тримати оборону на захід від Авдіївки – ISW

Сили оборони України здатні створити нові оборонні рубежі неподалік від Авдіївки та зупинити наступ військ…

5 години ago

Перемога Трампа посилить позиції Туреччини – ЗМІ

Можлива перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа може спонукати Євросоюз до перегляду відносин…

5 години ago

Стало відомо, як спецпідрозділ ГУР звільняв Харківщину

Командир другої штурмової роти "Кракена" Куджо поділився деталями бойових завдань спецпідрозділу ГУР МО і спогадами…

6 години ago

Вчені розробили модель ШІ, яка допомагає визначити, чи сумісні ліки один з одним

Вчені розробили модель штучного інтелекту, здатну визначити, чи сумісні різні ліки один з одним. Це досягнення відкриває…

6 години ago

На Черкащині врятували чоловіка, який заблукав у лісі: харчувався травою та корінням

20 лютого на Черкащині врятували 39-річного чоловіка, який заблукав у лісі ще 7 числа –…

6 години ago