У Німеччині інфляція встановила новий рекорд

У Німеччині споживчі ціни за рік зросли на 10,9%, що є найвищим значенням з 1996 року.В Німеччині вереснева інфляція досягла максимуму за останні 25 років через високі ціни на енергоносії. Про це інформує Експерт з посиланням на Reuters.

Аналітики попереджають, що енергетична криза ще не дала знати про себе повною мірою. Споживчі ціни за рік зросли на 10,9%, повідомляє федеральне статистичне управління. Це є найвищим значенням з 1996 року.

Зростання відбулося через підвищення витрат на енергоносії, які збільшились на 43,9% порівняно з вереснем 2021 року. Стрибок вартості електроенергії був меншим, ніж очікувалося, сказала Ульріке Кастенс з банку DWS, що вказує на те, що значна частина підвищення цін, оголошених комунальними службами, ще не відбулася. «Але це лише питання часу», — додала Кастенс.

Зважаючи на невпинне зростання інфляції, Олександр Крюгер з банку Hauck Aufhaeuser Lampe резюмував: «ЄЦБ не має іншого вибору, як швидко й рішуче «закручувати» процентну ставку». Європейський центральний банк, який підвищив ставки на 125 базисних пунктів протягом останніх двох засідань, пообіцяв подальше підвищення.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии