Porsche вийшов на IPO

Porsche вийшов на IPO по верхньому кордону цінового прогнозу. Компанія, що оцінюється в €73 млрд, зуміла залучити €9,4 млрд, розмістивши на Франкфуртській фондовій біржі 113,9 млн. привілейованих акцій Porsche за ціною €82,5.Це друге за масштабом IPO у Європі після розміщення акцій гірничодобувної компанії Glencore Plc обсягом близько $10 млрд, що відбулося у 2011 році. Інвесторами Porsche стали суверенні фонди Норвегії, Катару та ОАЕ, а також інвесткомпанія T. Rowe Price. Варто зазначити, що 2022 рік — не найсприятливіший для інвестицій: згідно з даними, зібраними Bloomberg, з січня по серпень усі компанії залучили в ході IPO близько $10 млрд, що на 83% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як пише TechCrunch, Volkswagen, материнська компанія Porsche, використовує нові ресурси для посилення своїх позицій на ринку електромобілів, де готові конкурувати з Tesla. Загалом Volkswagen планує інвестувати в «електрифікацію» до $50 млрд протягом наступних п’яти років.

Згідно з аналізом, проведеним Bloomberg Intelligence, до 2024 року Volkswagen зможе випередити з продажу Tesla. Концерн поставив перед собою мету, згідно з якою обсяги продажів електромобілів у 2026 році повинні досягти чверті від всіх моделей Volkswagen, що продаються. І цьому готовий сприяти запуск 16 електромобілів, включаючи Audi A4 e-tron, Audi A6 e-tron та Volkswagen ID.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии