Новини

Мова та фінансові труднощі: з якими проблемами зіштовхуються українські біженці за кордоном

Основною причиною переїзду українців за кордон від початку повномасштабної війни стало питання безпеки та добробут сім’ї – про це заявляють майже половина опитаних (45%). В топі країн, куди мігрували громадяни України, залишаються Польща (29%), Литва (16%) та Німеччина (10%). І майже дві третини респондентів (62%) констатують, що змогли адаптуватися (повністю або швидше) до життя у країні перебування. Про це свідчать результати дослідження компанії Gradus Research.

Серед труднощів адаптації найчастіше називають місцеву мову (40%), фінансові труднощі (28%) та пошук житла (24%).

Рівень адаптації українців в країнах перебуванняЗокрема, українські біженці мають високе бажання повернутися додому в Україну – наразі частка таких серед опитаних становить 63%, тоді як рік тому була на рівні 67%.

Серед охочих повернутися більше третини планують це зробити до кінця 2024 року (39%), іншій третині респондентів (36%) важко визначитися.

Українські біженці мають високе бажання повернутися додому в УкраїнуТерміни повернення українців додомуРезультати опитування демонструють високий рівень працевлаштованості серед українських мігрантів. 70% опитаних мешканців України, які від початку війни перемістилися жити за кордон, наразі мають роботу. 54% працюють у країні перебування, ще 12% працевлаштовані в українських компаніях і працюють віддалено, а 4% працюють дистанційно на іноземну компанію. Ключовою причиною безробіття серед опитаних українських мігрантів найчастіше є незнання місцевої мови (43%).

Рівень працевлаштованості серед українських мігрантівНагадаємо, три держави платитимуть українським біженцям гроші за те, що ті повернуться на Батьківщину. Зокрема виплати можна буде отримати у Ірландії, Швейцарії та Норвегії.

До слова, українських біженців у ЄС змусять показати всі свої статки, зокрема й ті, які вони мають на батьківщині. При цьому можна припустити, що багато одержувачів соцдопомоги від європейських країн її позбавлять.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як чоловікам захистити свої права, якщо військові ТЦК порушують процес мобілізації

Якщо під час перевірки документів військові ТЦК та СП порушують дані їм права, то військовозобов'язані можуть…

2 хв. ago

Працівник СБУ вимагав хабар у криптовалютника: вирок ВАКСу

27 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок співробітнику Служби безпеки України, викритому на отриманні хабаря…

13 хв. ago

Франція хоче свою балістичну ракету з дальністю в 1000 кілометрів, – ЗМІ

У Франції розглядають можливість створення власної балістичної ракети середньої дальності наземного базування для ураження цілей на відстані…

22 хв. ago

Скандал на борту літака: 73-річний чоловік домагався чотирьох жінок

73-річний громадянин Індії Баласубраманіан Рамеш постане перед судом Сінгапуру після того, як його звинуватили у…

34 хв. ago

Росіяни хочуть захопити на тільки Донбас: військовий стривожив зізнанням

Російські війська продовжують активні штурми, намагаючись розширити зону контролю, про це в ефірі "Еспресо" заявив…

43 хв. ago

Знову нові правила переказу грошей: Нацбанк приготував сюрприз до Нового року

Національний банк України планує переглянути порядок проведення міжбанківських розрахунків у національній валюті з метою впровадження…

52 хв. ago