Основною причиною переїзду українців за кордон від початку повномасштабної війни стало питання безпеки та добробут сім’ї – про це заявляють майже половина опитаних (45%). В топі країн, куди мігрували громадяни України, залишаються Польща (29%), Литва (16%) та Німеччина (10%). І майже дві третини респондентів (62%) констатують, що змогли адаптуватися (повністю або швидше) до життя у країні перебування. Про це свідчать результати дослідження компанії Gradus Research.
Серед труднощів адаптації найчастіше називають місцеву мову (40%), фінансові труднощі (28%) та пошук житла (24%).
Рівень адаптації українців в країнах перебуванняЗокрема, українські біженці мають високе бажання повернутися додому в Україну – наразі частка таких серед опитаних становить 63%, тоді як рік тому була на рівні 67%.
Серед охочих повернутися більше третини планують це зробити до кінця 2024 року (39%), іншій третині респондентів (36%) важко визначитися.
Українські біженці мають високе бажання повернутися додому в УкраїнуТерміни повернення українців додомуРезультати опитування демонструють високий рівень працевлаштованості серед українських мігрантів. 70% опитаних мешканців України, які від початку війни перемістилися жити за кордон, наразі мають роботу. 54% працюють у країні перебування, ще 12% працевлаштовані в українських компаніях і працюють віддалено, а 4% працюють дистанційно на іноземну компанію. Ключовою причиною безробіття серед опитаних українських мігрантів найчастіше є незнання місцевої мови (43%).
Рівень працевлаштованості серед українських мігрантівНагадаємо, три держави платитимуть українським біженцям гроші за те, що ті повернуться на Батьківщину. Зокрема виплати можна буде отримати у Ірландії, Швейцарії та Норвегії.
До слова, українських біженців у ЄС змусять показати всі свої статки, зокрема й ті, які вони мають на батьківщині. При цьому можна припустити, що багато одержувачів соцдопомоги від європейських країн її позбавлять.
Є речі, які дуже схожі на саботаж, диверсію і зраду. "Схожі", бо важко повірити, що…
Щоб наступати Україні необхідно провести масову мобілізацію, залучивши до армії не менше двох мільйонів людей.…
Поліцейські на дорогах повинні стежити за дотриманням закону, але, на жаль, деякі з них самі…
Ефект від останніх економічних кроків Кремля, зокрема, введення санкцій на валютні операції та "ядерних" заяв,…
Російські війська активізували наступальні дії поблизу Покровська. Окупанти використовують безперервні штурми та чисельну перевагу. Українські…
Відомий український політолог та історик Костянтин Бондаренко випустив книгу про нинішнього президента України. Вона називається…