Новини

Більшість українських біженців за кордоном хочуть повернутися додому

Стало відомо, яка кількість переселенців хоче повернутися додому.Близько 3,3 млн внутрішньо переміщених осіб (66%) хочуть повернутися додому. Про це свідчать результати дослідження “Внутрішні вимушені переміщення: обсяги, проблеми та способи їх вирішення” Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД), інформує Патріот Донбасу.

Більшість опитаних мотивало б до повернення відновлення нормального життя (64%), возз’єднання з сім’єю (25%), наявність нерухомого майна в місці походження (22%), економічні причини на кшталт можливості отримувати більший дохід (21%).

Натомість п’ята частина не планує повертатися. Серед них 15%, або орієнтовно 745 тис. осіб, – прагнуть інтеграції в нинішньому місці проживання, 3%, орієнтовно 142 тис., – в іншому в межах країни.

Зазначається, що станом на середину червня 2023 р. зареєстровано 4 871 807 внутрішніх переселенців, з яких 60% – жінки, 40% – чоловіки. Кожний п’ятий серед зареєстрованих ВПО (21,6%) – дитина віком до 17 років. Такий самий відсоток становлять особи, старші 65 років. 

Війна змусила залишити свої домівки навіть 700 людей віком 100 і більше років. Однак, за оцінками посадовців, реальна чисельність ВПО більша, оскільки близько 2 млн громадян, хоча і зазнали вимушених переселень, проте з різних причин як ВПО не зареєструвалися.

Ольга Степанова

Recent Posts

Проукраїнська Трасс публічно підтримала Трампа

Колишня прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс заявила, що на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки має…

7 години ago

Українка організувала в Польщі масштабне «виробництво» фальшивих документів

Польські прикордонники затримали у Гданську 25-річну громадянку України, яка виготовляла фальшиві документи. Про це повідомили у Прикордонній…

7 години ago

“Можна буде залучити до служби, але…”: у Міноборони прокоментували повторну ВЛК для людей з інвалідністю

Україна не розраховує на те, що серед бійців, які після початку повномасштабної війни отримали 2…

7 години ago

“Магія”: київський прокурор проживає в маєтку за 18 млн гривень, — розслідування

Відповідальний за екологічний напрямок прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Гуцуляк проживає у котеджному містечку, яке…

7 години ago

У Тбілісі проходять акції протестувати проти закону про «іноагентів»: є перші затримані

У Тбілісі розпочалися акції протесту проти закону про «іноземних агентів», який викликав обурення Заходу та…

7 години ago

“Лакшері-вумен” з Львівської митниці вляпалася у скандал: усі деталі гучної історії

8 тисяч доларів за “модний лук” – цим похизувалася працівниця Львівської митниці, в декларації якої…

7 години ago