Наступного, 2024-го року, державна підсумкова атестація в українських школах не проводитиметься, натомість дві тисячі школярів з четвертих класів зможуть взяти участь в експериментальному ДПА.
Про це пише “Обозреватель”.
Як зазначила повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освітиТетяна Вакуленко, ДПА має повернутися у новому стандартизованому форматі, адже попередні роки школи самостійно оцінювали учнів, створюючи для цього власні методики.
“Учням, які погодяться брати участь у тестуванні, запропонують розроблені УЦОЯО матеріали, завдання. Також будуть і окремі рекомендації для вчителів, які проходитимуть цю підсумкову атестацію з української мови і читання та математики. І далі зберемо інформацію про те, наскільки комфортно було вчителям проводити це тестування, чи виникали чи не виникали проблеми з роботою над тестовими завданнями тощо“, – розповіла Вакуленко.
Коли підсумкова атестація буде реалізована, держава отримуватиме інформацію про стан початкової освіти. Це, на її думку, дозволить органам управління на місцях оперативно реагувати на потреби шкіл та вчасно вживати необхідні заходи для поліпшення освітнього процесу.
Як зазначила Тетяна Вакуленко, першим кроком до повернення ДПА у заклади освіти і до утворення атестації у стандартизованому форматі виступає нова модель Національного мультипредметного тесту.
Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…
Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…
Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…
Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до…
У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…
Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…