У Польші українські біженці можуть отримати субсидію на оренду квартири

У Польші українські біженці можуть скористатися спеціальною програмою фінансової підтримки від держави.Українці, які стали біженцями через війну та в’їхали на територію Польщі після початку повномасштабної російської агресії, які винаймають або планують орендувати квартиру, можуть скористатися спеціальною програмою фінансової підтримки від держави для тих сімей, які не мають коштів на утримання орендованого житла. Йдеться про допомогу, яку поляки називають субсидією на житло – dodatek mieszkaniowy. Про це інформує Експерт з посиланням на Ukrayina.pl.

Допомога на житло дозволяє покривати частину орендної плати за рахунок комуни. Це особливо актуально сьогодні, коли програма 40+, яка покривала для поляків частину витрат на житло, що було виділене для біженців, більше не працює. Українці змушені шукати інші квартири на ринку оренди та самостійно їх оплачувати, повідомляє ukrainianinpoland.pl.

Допомога на житло у Польщі – це співфінансування оплати оренди та комунальних платежів, адміністративного збору тощо. Подати заявку на отримання допомоги можуть люди, які проживають у:
квартирі на підставі договору найму/суборенди;
власній квартирі чи приватному будинку;
квартирі з правом кооперативної власності на приміщення;
житловому приміщенні без правового регулювання (наприклад, очікують на зміну квартири).
Для отримання фінансової допомоги потрібно підтвердити свою неплатоспроможність. Якщо особа є самотньою, вона може розраховувати на субсидію, якщо її місячний дохід не перевищує 2265,01 злотих. У випадку спільного проживання сім’ї виплати можливі, якщо середньомісячний дохід на одного члена не перевищує 1698,76 злотих. Подібні правила розрахунку діють і при спільному проживанні в квартирі осіб, які не є родичами поміж собою. Середньомісячний дохід кожної особи розраховується на підставі відомостей про доходи за останні три місяці.

Для подачі заявки до повіту чи гміни необхідні такі документи:
заява;
довідка з сумами сплати за житло;
документ про право користування житлом (договір оренди, право власності);
довідка про доходи осіб, які мешкають у квартирі чи будинку за останні три місяці.
Розрахунок суми допомоги зазвичай базується не на ринковій орендній платі (фактична орендна плата, яку ви сплачуєте), а на середній вартості оренди міського житла у вашому районі. В рамках субсидії виплачується не більше 1500 злотих і не більше 70% від суми витрат.

Виплати можуть здійснюватися двома способами. Держава може оплачувати витрати на житло прямим переказом на банківський рахунок орендодавця або виплачувати матеріальну допомогу заявнику. Кошти, які держава виділяє як dodatek mieszkaniowy, є цільовими. Якщо буде доведено, що особа використовує надані кошти не за цільовим призначенням або взагалі не оплачує проживання, кошти можуть бути стягнені в суді разом зі штрафом.

Дивись відео

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии