Українські полярники показали пінгвінів біля станції «Вернадського»

Полярники з української станції «Академік Вернадський» в Антарктиді показали новоприбулих пінгвінів, які збираються гніздувати поблизу станції.Фотографії біолога Сергія Глотова оприлюднив Національний антарктичний науковий центр.

У першій половині вересня пінгвіни почали активно повертатися на острів Галіндез, де розташована українська станція. Буквально за кілька днів їхня кількість зросла з 50 до 600.

Найбільше пінгвінів українські біологи спостерігали на початку цього тижня — близько 800. Але зараз їхня кількість знову суттєво зменшилася, орієнтовно до 50.

Полярники припускають, що в першій хвилі на Галіндезі з’явилися пінгвіни, які зимували неподалік, а тепер частина з них могла розійтися околицями. Натомість біля «Вернадського» залишилися ті птахи, які будуть тут гніздувати. Згодом до них має підійти і решта місцевої гніздової популяції.

«Але поки що це теорія, яка потребує ґрунтовної перевірки. Тож українські науковці продовжують слідкувати за міграціями пінгвінів, адже саме їхня поведінка є одним з показників зміни клімату в антарктичному регіоні», — розповіли в науковому центрі.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии