У США людині вживили серце свині: подробиці

​У США хірурги вдруге в історії медицини пересадили людині серце генно-модифікованої свині. Минулого разу пацієнт, який отримав такий донорський орган, не вижив. Він прожив з трансплантатом два місяці.Деталі операції, яку провели фахівці медичного центру Університету Меріленда в США, описані на сайті установи. Відповідна публікація вийшла 22 вересня.

Цього разу орган свині отримав 58-річний пан Фосетт.  Пенсіонер страждає від серцево-судинної недостатності. Через захворювання і супутні йому ускладнення, чоловік не міг отримати орган від людського донора. 

“Моя єдина реальна надія – це використати свиняче серце, ксенотрансплантат”, – заявив він у коментарі журналістам за кілька днів до операції. 

За словами лікарів, попередньо, хірургічне втручання пройшло успішно: чоловік в змозі самостійно дихати, також йому призначили ряд препаратів, щоб організм “не відторгнув” новий орган. 

Як зазначила його дружина Енн Фосетт, у сім’ї “немає ніяких очікувань”, тільки надія, провести якомога більше часу разом, поки є така можливість. “Це може бути так само просто, як сидіти на ганку і пити каву разом”, – зазначила вона. 

Вперше аналогічну операцію також зробили в центрі Меріленда у 2022 році. Тоді серце свині пересадили 57-річному Девіду Беннетту, проте його організм відмовився “прийняти” трансплантат. В силу “безлічі факторів”, він помер через 2 місяці з моменту операції.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии